sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Sac Çelik Servis Merkezleri Paslanmaz

“50’den fazla ülkeye Paslanmaz çelik ihraç ediyoruz”

Paslanmaz çelik sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli kadrosu ile yer alan firmamızın kurucusu Sayın Veli KÜÇÜKEMRE ticaret hayatına 1960 yılında Sivas’ta başlamış, 1990 yılında Perşembe Pazarı’nda Nikel Paslanmaz’ı kurmuştur.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 2 Temmuz 2021 - 22:36
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 129,2 bin kez okundu
“50’den fazla ülkeye Paslanmaz çelik ihraç ediyoruz”

Nikel Paslanmaz Genel Müdürü Seher Öntaş ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

Paslanmaz çelik sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli kadrosu ile yer alan firmamızın kurucusu Sayın Veli KÜÇÜKEMRE ticaret hayatına 1960 yılında Sivas’ta başlamış, 1990 yılında Perşembe Pazarı’nda Nikel Paslanmaz’ı kurmuştur. Demirciler Sitesi’nde paslanmaz çelik depoları kuran firmamız, Dudullu’da tam bir çelik servis merkezine dönüşerek sektörün lider firmalarından biri olmuştur.

 

2021 yılı için yeni yatırım planlarını tamamlamış bulunmaktayız, zincire bir halka daha eklemiş Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 metrekare alanda Boru, Profil üretimine de başlayacağız.

 

2020 yılında Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan firmamız boy kesme, taşlama, SB yüzey, parlatma(8k), hare desen ve gözyaşı desenden oluşan makine parkını sürekli geliştirmektedir.

 

Paslanmaz çelik grubundan plaka sac, rulo sac, çubuk ürünlerinin satışını yapmakta, boru-profil grubunun ise hem üretimini hem satışını yapmaktadır. Firmamız için asıl olan kaliteden ödün vermeden ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

 

Türkiye dışında Azerbaycan, Kosova, Makedonya, İngiltere ve Kazakistan’daki şubelerimiz geniş stoklarıyla metal market olarak hizmet vermektedir.

 

Nikel Paslanmaz Çelik, paslanmaz çelik sektörünün önde gelen ihracatçılarından biri olarak 50’den fazla ülkeye paslanmaz çelik ihraç etmektedir. Paslanmaz Çelik kullanımı kolay, hijyenik ve de dayanıklı bir ürün olması sebebiyle tercih edilebilirliği bir hayli fazladır. 2020 yılında başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi de Türkiye’de de çelikçiler çalışmış, güçlü yapılarını ortaya koymuşlardır. Sürekli artan fiyatlar ve nakliye fiyatlarındaki artış sebebiyle üreticiler zor durumda kalmıştır. Buna rağmen 2021 yılında ülkeler salgından kurtulurken paslanmaz çeliğe talep hızla toparlanmakta, yıl bazında tüketim miktarının %10 artması beklenmektedir.

 

. . .

Çelik Sektöründe Yaşanan Gelişmeler…

Demir çelik sektöründe son 1 bir yıl içinde baş döndürücü gelişmeler yaşandı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın