sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Maden Güç Aktarım Sistemleri

ABB, Copper Mountain Mining'in Kanada'daki sürdürülebilir kalkınma hedeflerini karşılamak için troley destek çözümü sunacak

ABB, Copper Mountain'ın 2035 yılına kadar nihai hedefi sıfır olacak şekilde orta vadede karbon yoğunluğunu yüzde 50'den fazla azaltmasına yardımcı olmak için kaya kamyonu troley destek altyapısını kuracak

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 1 Temmuz 2021 - 16:00
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 128,3 bin kez okundu
ABB, Copper Mountain Mining'in Kanada'daki sürdürülebilir kalkınma hedeflerini karşılamak için troley destek çözümü sunacak

ABB, Copper Mountain'ın 2035 yılına kadar nihai hedefi sıfır olacak şekilde orta vadede karbon yoğunluğunu yüzde 50'den fazla azaltmasına yardımcı olmak için kaya kamyonu troley destek altyapısını kuracak

 

ABB, Kanada'daki Copper Mountain Mining için eksiksiz bir açık ocak kaya kamyonu troley destek çözümü sağlamak için bir sipariş alarak tamamen elektrikli madene giden yolculuğundaki ayak izini büyüttü. Bir DC trafo merkezi ve bir havai katener sistemi (OCS) için mühendislik, tedarik ve inşaat yönetimini içeren kurulum, ABB'nin madencilik endüstrisindeki elektrifikasyon ve otomasyon uzmanlığını birleştirmektedir.

 

Princeton, British Columbia yakınlarındaki Copper Mountain madeni, madencilik şirketinin amiral gemisi sahasıdır. Bu saha, yılda yaklaşık 100 milyon pound (45.000 metrik ton) bakır eşdeğeri üreten geleneksel bir açık ocak, kamyon ve kazı operasyonudur. 2021 yılının sonlarında kurulacak olan troley destek sisteminin ilk aşamasının sahadaki karbon emisyonlarını yüzde 7'ye kadar azaltacağı tahmin edilmektedir. Copper Mountain Mining, madenin genelinde elektrifikasyon ve kapasite artışı yoluyla 5-7 yıl içinde karbon yoğunluğunu yüzde 50'den fazla azaltacağını bildirdi.

 

Şirketin sürdürülebilir kalkınma yolculuğunun nihai hedefi 2035 yılına kadar sıfırdır ve elektrik tahrikli kaya kamyonlarının kullanıldığı proje, bölgede maden elektrifikasyonuna doğru ilerlemenin göstergesidir.

 

Her kamyona, harici elektrik gücü almaları için bir pantograf takılacaktır. ABB, kamyon dışı troley destek altyapısının sorumluluğunu üstlenecek ve mühendislik, proje yönetimi, ekipman tedariği, sistem devreye alma ve inşaat yönetimi sağlayacaktır. ABB, havai katener sistemi (OCS) altyapısını tasarlayacak ve troley destek sistemine 12 MW'tan fazla DC güç sağlayan bir rektifayer trafo merkezi sunacaktır. Troley kontrol sistemi, troley operasyonlarının ve enerji tüketiminin sorunsuz entegrasyonu ve izlenmesi için mevcut dağıtılmış kontrol sistemi (DCS) otomasyon platformuna bağlantı sağlayabilir. ABB ayrıca madencilik uygulamaları için özelleştirilmiş OCS bileşenleri de sağlamaktadır.

Copper Mountain Mining'in Enerji Yönetimi Direktörü Walt Halipchuk, "İlk fizibilite çalışmasından itibaren ABB, madencilik operasyonlarımızı enerji tasarrufu ve emisyon azaltma hedeflerine uygun bir şekilde geliştirme taahhütlerimize bağlı kaldı" şeklinde ifade etti. “Troley destek altyapısı, cesur orta ve uzun vadeli hedeflerimize ulaşma planlarımızın önemli bir parçasıdır ve ABB, sera gazı (GHG) emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olmak açısından elde edebileceği sonuçları kanıtladı. ABB’nin uzmanlığına güveniyoruz ve özellikle madende halihazırda faaliyette olan öğütme ve otomasyon sistemleri ile geçmişte birlikte başarılara imza attık.”

ABB Kuzey Amerika Madencilik Endüstri Lideri Sachin Jari, “Bir troley destek sistemi, bir madencilik operasyonunda tipik olarak en büyük emisyon kaynağı olan ultra sınıf madencilik kaya kamyonları için GHG emisyonlarını önemli ölçüde azaltır” dedi. “Copper Mountain Mining ile birlikte, rekabetçi kalarak ve yüksek performans sağlayarak sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için bunu tekrar gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyoruz. ABB, tamamen elektrik dönüşümü için güvenilir ve kararlı bir ortaktır ve bu proje, maden elektrifikasyonunda dünya çapındaki uzmanlığımızın altını çizmektedir.”

ABB, ilk fizibilite çalışmalarından uygulamanın tümüne kadar madencilik şirketleriyle işbirliği yapmaktadır. ABB, daha önce de İsveç'in en büyük açık ocak bakır madeni olan Boliden AB'nin Aitik madeninde benzer bir trafo merkezi kurdu ve şu anda sahada devam eden genişleme planlarının bir parçası konumundadır. Bu projeye, ABB Ability™ System 800xA DCS'ye bağlı 4,8 megavatlık bir rektifayer dahildir.

 

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com

 

Proses Otomasyonu: ABB'nin Proses Otomasyonu iş kolu, proses ve hibrit endüstriler için otomasyon, elektrifikasyon ve dijitalizasyonda liderdir. Müşterilerimize alanında 1 numara dağıtılmış kontrol sistemimiz, yazılım ve yaşam döngüsü servislerimiz, sektöre özel ürünlerimizin yanı sıra ölçüm ve analitik, denizcilik ve turboşarj tekliflerimiz dahil olmak üzere geniş bir ürün, sistem ve uçtan uca çözüm portföyü ile hizmet veriyoruz. Pazarda küresel anlamda 2. sırada olarak, derin etki alanı uzmanlığımızı, ekip çeşitliliğimizi ve küresel ayak izimizi geliştiriyoruz ve kendimizi müşterilerimizin rekabet gücünü artırmalarına, yatırım getirilerini iyileştirmelerine ve güvenli, akıllı ve sürdürülebilir operasyonlar yürütmelerine yardımcı olmaya adadık.

. . .

Systemair HSK Genel Müdürü Ayça…

Türkiye'nin gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş en büyük bağımsız iş dünyası örgütü Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 14’üncü kez birbirinden farklı sektörlerin önemli temsilcilerini buluşturdu.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın