sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Endüstriyel Otomasyon Hidrolik & Pnomatik Makina Otomotiv

ABB, kentsel ihtiyaçlar için ideal olan kompakt yüksek güçlü şarj ünitelerini kullanıma sunuyor

En çok satılan Terra serisinin uzantısı olan yeni 180kW Terra 184, piyasada mevcut bulunan en yüksek güç yoğunluğu ile an itibariyle en kompakt yüksek güçlü şarj ünitesidir.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 23 Temmuz 2020 - 16:26
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 145,7 bin kez okundu
ABB, kentsel ihtiyaçlar için ideal olan kompakt yüksek güçlü şarj ünitelerini kullanıma sunuyor

En çok satılan Terra serisinin uzantısı olan yeni 180kW Terra 184, piyasada mevcut bulunan en yüksek güç yoğunluğu ile an itibariyle en kompakt yüksek güçlü şarj ünitesidir.

BM verilerine göre, küresel sera gazı emisyonunun yüzde 60'ından fazlası şehirlerden kaynaklanıyor ve 2050 yılına kadar şehirlerin dünya nüfusunun üçte ikisinden fazlasına ev sahipliği yapması bekleniyor.

Dolayısıyla, hızla büyüyen bu kentsel yerleşimlerin karbon emisyonunu azaltmak için ileriye dönük etkili adımlar atması gerekiyor ve e-mobilite bunun gerçekleştirilmesinde kilit bir öneme sahip. Ancak, e-mobilitenin zamanın az olduğu ve alanın zor bulunduğu yüksek nüfus yoğunluklu kentlerde hayata geçirilebilmesi için bu tür zorlukları ele almaya yönelik çözümler geliştirilmelidir.

ABB’nin şarj teknolojisindeki son atılımı tam da bunu karşılıyor. ABB’nin en çok satılan şarj ünitesi ailesinin en son üyesi Terra 184 şarj ünitesi, hızlı, kompakt, güçlü ve üç aracı aynı anda şarj edebilme imkanını sunarak araç kullanıcılarına maksimum elverişlilik, şarj ünitesi işletmecilerine de maksimum kazanç fırsatı tanıyor.

180kW’lık şarj gücü sayesinde Terra 184, en son model ya da gelecek nesil özel araçlar, otobüsler veya kamyonlar gibi her boyutta araç tarafından kullanılabilir. Ancak diğer yüksek güçlü şarj ünitelerinin aksine, Terra 54 modeliyle aynı miktarda, 0.5m2’den daha düşük bir ayak izi bırakıyor. Dahası, modelin inovatif tasarımı, sınırlı alana sahip kentlere göre mükemmel bir hızlı ve kompakt çözüm sunmakla birlikte, ayrı olarak monte edilen güç kabinlerine ihtiyaç olmadığı anlamına geliyor.

ABB global E-mobilite Altyapı Çözümleri Başkanı Frank Muehlon, konuyla ilgili olarak “Geçtiğimiz on yıl içerisinde ABB sürdürülebilir ulaşımın temellerini attı. Terra serimize eklediğimiz son parça ile hem kentsel bölgelerin ihtiyaçları hem de yolları doldurmaya başlayan elektrikli araçların ihtiyaçları bakımından, bugünün ve yarının taleplerini göz önünde bulundurarak hareket ettik.” dedi.

Terra 184, CCS, CHAdeMO ve AC de dahil olmak üzere piyasadaki tüm şarj standartlarını destekliyor ve 920V’a kadar tüm bataryaların gereksinimlerini karşılayabiliyor. Tasarlanan kişiselleştirilmiş kredi kartıyla ödeme terminali, ekran ve kabloları gibi özellikleriyle ihtiyaca göre düzenlenebilir.

Daha fazla esneklik için, Terra 94 veya 124 gibi diğer Terra modellerini sahip kişiler, gelecekte ekstra güç modülleri ekleyerek şarj çözümlerini Terra 184'e yükseltmeyi seçebilirler.

Terra 184, doğrudan ABB kanalıyla ve ABB’nin seçtiği distribütörleri aracılığıyla Avrupa’da Temmuz’dan itibaren, Kuzey Amerika’da Ağustos’tan itibaren ve dünyanın geri kalanında bu yılın dördüncü çeyreğine kadar piyasaya sürülecek. Bu model, ABB Elektrifikasyonun sıfır emisyonlu bir dünya vizyonu çerçevesinde yürüttüğü Miission to Zero projesini destekleyen, güvenli, akıllı ve sürdürülebilir bir şarj çözümü.

ABB, sürdürülebilir ulaşım çözümleri geliştirme alanında rakipsiz bir uzmanlığa sahip. ABB, on yıl önce EA şarj ürünleri piyasasına girmesinden itibaren 80’den fazla ülkede 14.000’den fazla ABB DC hızlı şarj ünitesi sattı. ABB, geçtiğimiz günlerde sürdürülebilir ulaşım çözümlerinin dünya çapında benimsenmesine yönelik destekleri ve üstlendiği rol sayesinde 2019 Yılı Global E-mobilite Lideri ödülüne layık görüldü.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor.

. . .

KARDEMİR yılda 200 bin demir yolu tekeri…

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR), yılda 200 bin demir yolu tekeri üreteceği bildirildi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın