sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

“AKÇELİK, BWS - BLANKSTAHLWERK SINDORF GmbH firmasını satın alarak bünyesine kattı“

41 yıldır vasıflı çelik sektöründe Türk Sanayicisine verdiği güvenle yoluna devam eden Akçelik, yurt dışı büyüme stratejilerinin bir parçası olan ilk yatırımını Almanya’da gerçekleştirdi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 10 Mart 2020 - 13:19
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 171,6 bin kez okundu
“AKÇELİK, BWS - BLANKSTAHLWERK SINDORF GmbH firmasını satın alarak bünyesine kattı“

 

 41 yıldır vasıflı çelik sektöründe Türk Sanayicisine verdiği güvenle yoluna devam eden Akçelik, yurt dışı büyüme stratejilerinin bir parçası olan ilk yatırımını Almanya’da gerçekleştirdi. Bu kapsamda Almanya’da faaliyet gösteren BWS - BLANKSTAHLWERK SINDORF GmbH firmasını satın alarak bünyesine kattı.

26 yıllık bir geçmişi olan BWS firması Almanya’nın Kerpen (Köln) şehrindeki üretim tesislerinde yuvarlak 14-200 mm. arasında kabuk soyma işlemi yaparak başlıca otomotiv ve makina imalat sektörüne hizmet vermektedir.

Bundan sonraki süreçte BWS firması AKCELIK BLANKSTAHL und SERVICE CENTER GmbH olarak faaliyetine devam edecektir.

Akçelik, büyüme stratejileri doğrultusunda Almanya’da yapmış olduğu bu yatırımı ile bundan sonraki süreçte yurt içinde olduğu gibi yurtdışında da yoluna emin adımlarla devam edecek.  

 

. . .

Otomotiv ve Beyaz Eşya Sektörlerinin Kalıp…

Otomotiv, beyaz eşya ve sac kalıpçılığı sektörlerine hizmet veren Sarıgözoğlu A.Ş. yılların vermiş olduğu tecrübe ile Türk sanayisine değer katıyor. Dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan firma, kalıp üretiminin %90’ını ihraç ediyor


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın