sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

Aktif Bank Ar-Ge Merkezi, uluslararası proje iş birliğine imza attı

Türkiye’nin en büyük yatırım bankası olan Aktif Bank’ın, Avrupa’nın en önemli araştırma ve inovasyon programı Horizon 2020 programına sunduğu proje önerisi kabul edildi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 14 Haziran 2019 - 18:51
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125,2 bin kez okundu
Aktif Bank Ar-Ge Merkezi, uluslararası proje iş birliğine imza attı

Türkiye’nin en büyük yatırım bankası olan Aktif Bank’ın, Avrupa’nın en önemli araştırma ve inovasyon programı Horizon 2020 programına sunduğu proje önerisi kabul edildi. 20 milyon 600 bin Euro bütçeli konsorsiyumda, 325 bin Euro paya sahip olan Aktif Bank, Avrupa Birliği’nden 227 bin Euro’ya kadar hibe alabilecek.
 
İnovatif yaklaşım ve uygulamalarıyla finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyet gösteren Aktif Bank, dünyanın en yüksek bütçeli hibe programı olan Horizon 2020’den 227 bin Euro’ya kadar fon almaya hak kazandı. Aktif Bank’ın 13 ülkeden 44 farklı paydaş ile birlikte başvurduğu “ICT 11- HPC and Big Data enabled Large-scale Test-beds and Applications” başlıklı çağrıya sunduğu proje önerisi ilk sıradan kabul edildi. Aktif Bank’ın paydaşlarının arasında sektörün öncü firmalarından ATOS, IBM, Fujitsu, HP, Bank Of Ireland, HP Italia gibi firmalar da yer alıyor.

Aktif Bank Ar-Ge Merkezi, Türkiye’den tek ticari firma olarak yer aldığı konsorsiyumda, finans sektörüne yönelik büyük veri, yapay zekâ, testbeds ve sandbox platformlarının geliştirilmesinde rol alacak. Bu çalışmalara ek olarak, Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte “Blockchain Üzerinde Hileli Kripto Para İşlemlerinin Tespiti” alanında gerçekleştirilecek Ar-Ge ve pilot çalışmalarına da liderlik edecek.

. . .

OSD’den Elektrikli Araçlara Geçişi…

OSD: Elektrikli Araçlara Geçiş İçin Yapısal İyileştirmeler Yapılmalı!


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın