sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

Albaraka Türk'ten doğa dostu projelere destek!

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk'ün, doğaya değer katan çalışmaları kapsamında başlattığı "Sıfır Atık" değişim hareketiyle 19 bin 670 metreküp sera gazının doğaya salınımını önlediği bildirildi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 18 Haziran 2019 - 11:14
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 124,8 bin kez okundu
Albaraka Türk'ten doğa dostu projelere destek!

Şirketten yapılan açıklamada, kullanılan kağıt sayısının azaltılması, atık kağıtların geri dönüşümünün yapılması ve işleyişin dijital ortamda sürdürülmesi sayesinde yıllık yaklaşık 22 milyon A4 kağıttan tasarruf edilerek bin 892 ağacın kesilmesinin engellendiği belirtildi. Şirketin doğayaya verilen zararın azaltılması için başlattığı Sıfır Atık projesi ile önemli oranda elektrik ve su tasarrufu ile sera gazı emisyonu azaltımı sağladığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Albaraka Türk, 2018 yılında sadece Genel Müdürlük binasından 6,8 ton atık kağıdı geri dönüşüme kazandırarak Ümraniye Belediyesi’nden 'Geri Dönüşüm Doğaya Vefa' plaketi aldı. Yapılan bu kağıt tasarrufu ile 19 bin 670 metreküp sera gazı ve 456 bin 289 kilovatsaat enerji tüketimi azaltımı sağlanırken, 3 bin 116 metreküp su tasarruf edildi. Albaraka Türk, yaptığı bu çalışmalarla insanlığın doğaya verdiği zararda, kendi payına düşen tasarrufu sağlayarak karbon ayak izini büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor.”

. . .

“Firmalar yerli otomobil projesinde önemli…

MARSİD - Marmara Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, “Yerli otomobille ilgili ‘Türkiye Otomobil Girişimciler Grubu’ dediğimiz 5 büyük firmamız ve onun koordinasyonunda olan arkadaşlarımız bir çalışmanın içerisindeler. Şu an önemli ölçüde yol aldılar” dedi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın