sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Makina Otomotiv Kablo Sanayi

Alman otomotiv sektörü ihracat beklentisi son 11 yılın en düşüğünde!

Alman otomotiv sektörünün uluslararası ticaret beklentileri Mart ayında yaklaşık son 11 yılın en düşük seviyesine düşerken, sektörün gelecek aylarda önemli zorluklarla karşı karşıya kalacağı belirtildi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 9 Nisan 2020 - 13:49
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 156 bin kez okundu
Alman otomotiv sektörü ihracat beklentisi son 11 yılın en düşüğünde!

 

Alman otomotiv sektörünün uluslararası ticaret beklentileri Mart ayında yaklaşık son 11 yılın en düşük seviyesine düşerken, sektörün gelecek aylarda önemli zorluklarla karşı karşıya kalacağı belirtildi.

 

Merkezi Münih'te bulunan Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo) İş Ortamı Anketi sonuçlarına göre, Alman otomotiv sektörünün talep endeksi Şubat ayında eksi 13,8 iken, Mart ayında 16,8 puan azalarak eksi 30,6 puana geriledi. Ifo’nun anketine göre, sektörün ihracat beklentileri eksi 17,3'ten eksi 42,7 puana geriledi. Bu da Mart 2009’dan sonra en düşük rakam olarak kayıtlara geçti. Ankete göre, Almanya’nın otomotiv sektörünün gelecek aylara ilişkin iş beklentileri eksi 19,7 puandan eksi 33,7 puana geriledi. Ifo'nun Mart anketine göre otomobil şirketlerinin yaklaşık yüzde 43'ü kısa süreli çalışmayı başlatmayı planladı. Bu oran şubat anketinde yüzde 19,7’de kalmıştı. Üreticilerin satılmayan otomobiller için stokları da Şubat ayında 7,6 puanlık artıştan sonra Mart ayında 14,1 puan artış gösterdi. Ifo’nun anketine yönelik açıklamasında, “Alman otomotiv endüstrisine yönelik beklentiler, koronavirüs krizinden dolayı önemli ölçüde bozuldu" ifadesine yer verildi.

 

. . .

IMF Başkanı Georgieva: Türkiye dahil…

IMF Başkanı Georgieva, Türkiye'in IMF'e karşı tutumuyla ilgili bir soruya 'Türkiye dahil tüm üye ülkelerle yapıcı temaslarımız var' dedi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın