sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Döküm Alüminyum

“Alüminyumdan Mamul Ürünler” kategorisinde 1’incilik ödülü yine TUĞÇELİK’in oldu

İDDMİB - İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödül töreninde “Alüminyumdan Mamul Ürünler” kategorisinde 1’incilik

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 1 Nisan 2022 - 15:02
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 125,5 bin kez okundu
“Alüminyumdan Mamul Ürünler” kategorisinde 1’incilik ödülü yine TUĞÇELİK’in oldu

İDDMİB - İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödül töreninde “Alüminyumdan Mamul Ürünler” kategorisinde 1’incilik ödülüne layık görülen firma geçen senenin de birincisi olan Tuğçelik Alüminyum oldu. 7 sene üst üste ödül alan Tuğçelik Alüminyum, yapmış olduğu ihracatlarla, “İhracatın Metalik Yıldızları” ödülüne layık görüldü.

Tuğçelik Alüminyum adına ödülü Yönetim Kurulu üyesi İlhan Aydıner teslim aldı.Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, TİM Başkanı İsmail Gülle, İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki’yeTuğçelik Alüminyum adına teşekkürlerini sunan Aydıner ödülü tüm Tuğçelik çalışanlarına adadı. Ödül töreninde Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagayve İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki açıklamalar yaptı.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay:

“Potansiyeli çok yüksek bir ülkeyiz

Türkiye’nin ihracatta cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çeken Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, “Pandeminin ilk döneminde tedarikte yaşanan bozulmanın düzelmesi ile üreticilerimizin çoğu yurtdışına mal yetiştirmeye başladı. Tam pandemiden kurtulduk dedik ancak bu sefer de Rusya-Ukrayna krizine denk geldik. Burada da ne kadar öncü bir ülke olduğumuz açık. Türkiye ihracat potansiyeli çok yüksek bir ülke. Coğrafi konumu, dinamik nüfusu ve altyapısı ile o kadar kuvvetliyiz ki yeter ki birbirimizi aşağı çekmeyelim, tüm sıkıntıları aşarız." dedi.

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki: “Sektör ihracatındaki rekor artış devam edecek”

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki de, sektörün geçen yıl yüzde 49,5'lik rekor bir ihracat artışı ile 12 milyar doları geçtiğine, kilogram başı ihracatın da yüzde 37 artışla 4,02 dolara yükseldiğine işaret etti. Benzer artışların bu sene de devam ettiğini kaydeden Öztiryaki, "2022 yılının ilk üç ayında ihracatımız geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 48 artarak 3,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. İlk 3 ayda neredeyse geçtiğimiz yılın 4 aylık ihracat rakamını yakalamış durumdayız. Önümüzdeki dönemlerde sektörümüzün, ülkemizin genel ihracatındaki payının artacağını ve en çok ihracat yapan sanayi sektörleri arasındaki sıralamada da üst konumlara yükseleceğini öngörüyoruz. Türkiye kendini alternatif bir tedarikçi olarak kanıtlayarak dünyanın B planı olduğunu herkese gösterdi. Türk ürünlerine talep her zamankinden daha fazla." şeklinde konuştu.

 

. . .

“Türkiye dünyanın en büyük…

Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, Türkiye’nin dünyanın en büyük makine pazarlarından birisi olduğunu belirterek, yatırım teşvik mevzuatının elden geçirilmesinin sektör için çok önemli olduğunu söyledi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın