sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Beyaz Eşya

ARÇELİK AR-GE MERKEZLERİ PERFORMANS LİDERİ

Arçelik, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde, büyük ölçekli Ar-Ge merkezlerinin değerlendirildiğiperformans endeksinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 16 Ocak 2023 - 20:08
  • 2 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 56 kez okundu
 ARÇELİK AR-GE MERKEZLERİ PERFORMANS LİDERİ

Arçelik,T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği 9. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde Ar-Ge merkezleri performans endeksi ödüllerinde birincilik ödülüne layık görüldü.251 ve üzeri Ar-Ge personeli istihdam eden E Grubu Ar-Ge merkezlerisıralamasında birinci seçilen Arçelik’i, ikinci sırada ASELSAN ve üçüncü sırada iseAVL Araştırma ve Mühendislik izledi.Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından takdim edilen ödülü, Arçelik adına Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ile Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nihat Bayız aldı.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 22 Aralık tarihinde İzmir’degerçekleştirilen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde, Ar-Ge ve yenilik ekosisteminin önemli aktörleribir araya geldi.Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin gelişimlerinin değerlendirilmesi ve Ar-Ge ve teknoloji politikalarına ışık tutulması amacıyla yapılan performans endeksi sonuçlarının açıklandığı zirvede, Ar-Ge ve tasarım merkezleri için 10 kategoride 30, teknoparklar için de 4 kategoride 12 olmak üzere toplamda 42 ödül sahiplerini buldu.

 

Arçelik’in Türkiye’deki 14 Ar-Ge ve tasarım merkezi ile küresel ölçekte29Ar-Ge ve tasarım birimive 2200’ün üzerinde Ar-Ge çalışanı bulunuyor.3 binin üzerinde uluslararasıtescilli patenti ileDünya Patent Ligi’nde 10 yıldır ilk 200’de yer alan tek Türk şirketi unvanına sahip.Arçelik, üniversite iş birlikleri ve Ar-Ge danışma kurulu ile orta ve uzun vadeli Ar-Ge ve teknoloji geliştirme faaliyetlerinibesleyip önemli çıktılar üretirken bir yanda daaçık inovasyon yaklaşımıyla 20’den fazla ülkeden 450’nin üzerinde üniversite, araştırma enstitüsü ve şirketle iş birliği çalışmaları gerçekleştiriyor. Arçelik10 ülkeye yayılanAr-Ge birimleri, ABD, Avrupa ve Uzakdoğu’dan önde gelen üniversiteleri kapsayan ekosistemi ile farklı coğrafyalardaki tüketicilerinin yaşamlarına değer katacak teknolojilerigeliştirmeye devam ediyor.

. . .

Fuat Tosyalı: Sanayide yenilenebilir enerji kullanım…

Türkiye ihracatının lokomotif sektörlerinden demir-çelik sektörü, 2022 yılında gerçekleştirdiği 35,4 milyar dolarlık ihracatla Türkiye'nin toplam ihracatının yüzde 15,6'sını üstlendi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın