sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Beyaz Eşya

Arçelik’in çamaşır makinesi üretim tesisi taşınıyor

Arçelik Çayırova Kampüsü'ndeki çamaşır makinesi üretim tesisinin Manisa’ya taşınacağını duyurdu.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 9 Nisan 2022 - 20:55
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 123,8 bin kez okundu
Arçelik’in çamaşır makinesi üretim tesisi taşınıyor

Arçelik Çayırova Kampüsü'ndeki çamaşır makinesi üretim tesisinin Manisa’ya taşınacağını duyurdu.Arçelik’in Çayırova Kampüsü'ndeki 3,5 milyon adet toplam kapasiteye sahip Çamaşır Makinesi üretim tesisinin 2023 ve 2024 yıllarında kademeli olarak Arçelik Üretim ve Teknoloji A.Ş.'nin Manisa'da bulunan üretim tesislerindeki mevcut kullanılabilir alanlara taşınacak.Konuya dair KAP’a yapılan açıklamada “Çayırova'da bulunan üretim tesisimizin Arçelik Üretim ve Teknoloji A.Ş.'nin Manisa'da bulunan işletmesine taşınması sonucunda boşaltılacak üretim tesislerinin nasıl değerlendirileceği yönünde henüz bir karar alınmamıştır.” ifadeleri yer aldı.

Arçelik'ten 10 milyon hanenin günlük tüketimine eşdeğer su tasarrufu!

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, "2030’a kadar Türkiye, Romanya, Rusya, Tayland, Güney Afrika ve Pakistan üretim tesislerimizde ürün başına su çekimini 2015 baz yılına göre yüzde 45 azaltmayı hedefliyoruz" dedi.

Arçelik Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Bulgurlu, 'Son 8 yılda eski teknolojiye sahip ürünleri çevre dostu yeni ürünlerle değiştirerek 8,1 milyon ton su tasarrufu sağladık, bu 10 milyon hanenin günlük su tüketimine eşit.' ifadesini kullandı.Arçelik'ten 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla yapılan açıklamaya göre, şirket, sürdürülebilirlik vizyonu ve iklim krizi ile mücadele çabaları kapsamında hem ürün hem de üretimde su verimliliği üzerine yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor.Su verimliliğine vurgu yapan Arçelik, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin girişimi olan ve iş liderlerini su yönetimi konusunda harekete geçirmeyi hedefleyen CEO WaterMandate’in destekçisi olduğunu açıkladı.Dünya çapında 210 şirketin destek verdiği CEO WaterMandate; su yönetimi üzerine stratejiler geliştiriyor. CEO WaterMandate’e destek veren şirketler, su yönetimi konusunda hem kendi operasyonlarında hem de tüm değer zinciri boyunca çalışmalar yapıyor, su yönetimi konusunda iş birlikleri geliştiriyor. Dünyanın karşı karşıya kaldığı su sorununa ilişkin çözümler geliştirmeyi hedefliyor.

. . .

Tedarik zinciri koptu, üretim bantları durdu

OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci, Rusya-Ukrayna savaşının KOBİ'lerin hammaddeye ulaşımında soruna neden olduğunu, üretim bantlarının durduğunu söyledi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın