sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Alüminyum

Assan Alüminyum'dan genç ressam adaylarına destek

Yassı alüminyum sektörünün dünyadaki en önemli üreticileri arasında yer alan Assan Alüminyum, sürdürülebilir proje ve iş birlikleriyle geleceği aydınlatmaya devam ediyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 9 Aralık 2022 - 20:06
  • 3 ay önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 16,2 bin kez okundu
Assan Alüminyum'dan genç ressam adaylarına destek

Yassı alüminyum sektörünün dünyadaki en önemli üreticileri arasında yer alan Assan Alüminyum, sürdürülebilir proje ve iş birlikleriyle geleceği aydınlatmaya devam ediyor. Geri dönüşüm ve yenilenebilir enerji yatırımlarıyla da ön plana çıkanKibar Holding grup şirketlerinden Assan Alüminyum, Fabrikada SanatProjesi ile genç ressam adaylarının eser yaratma süreçlerine bir kez daha destek verirken, ortaya çıkan eserleri de üretim tesislerindesergiledi.

 

Assan Alüminyum, Marmara Üniversitesi ile iş birliğine giderek Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin eser yaratma süreçlerine destek oldu. İş birliği kapsamında genç ressam adaylarına gerekli malzemeleri sağlayan firma, organize edilen bir atölye çalışması sonucunda tamamlanan eserleri satın alarak, üretim tesislerinde ve ofislerinde sergiledi. Assan Alüminyum, proje ile geleceğin ressamlarını desteklemenin yanı sıra fabrikadaki çalışanlar için de sanat dolu bir ortam yarattı.

 

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör konuyla ilgili olarak “Assan Alüminyum olarak hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle oluşturduğumuz sürdürülebilir ekosistemde değer yaratmaya devam ediyoruz. Bu projemiz ile sanata ve genç sanatçılarımıza destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda sanatı hem ofislerimize hem de üretim tesislerimize taşıyarak çalışanlarımıza keyifli bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz. Sosyal sürdürülebilirlik alanında topluma katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Assan Alüminyum daha önce de Kocaeli Üniversitesi Biyoloji Bölümü iş birliği ile biyoçeşitlilik projesini hayata geçirerek nesli tükenmekte olan “Amsonia Orientalis – Mavi Yıldız” bitkisinin laboratuvar ortamında çoğaltılarak doğaya kazandırılmasını sağlamıştı. Bu yıl da projenin devamı niteliğinde yine florada korunması gereken Kum Zambağı bitkisinin üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ek olarak gelecek nesillere yaşanılası bir dünya bırakma hedefi ile pek çok ağaçlandırma projesinde yer alarak orman oluşturulmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Assan Alüminyum hakkında

1988 yılında Kibar Holding bünyesinde kurulan Assan Alüminyum, bugün İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası tesislerindeki yıllık 360 bin ton kurulu kapasitesiyle, Türkiye’nin yassı alüminyum sektöründe açık ara lider kuruluşu konumunda bulunuyor. Yaklaşık 1700 çalışanıyla rulo, levha, folyo ve boyalı rulo ürünleri ile ambalaj, distribütör, inşaat, dayanıklı tüketim, otomotiv ve ısıtma-soğutma gibi çok çeşitli sektörlere hizmet veren Assan Alüminyum, alüminyum folyo üretim kapasitesiyle ise Avrupa’nın en büyük ikiüreticisinden biri konumunda. Satışlarının yaklaşık yüzde 75’ini ihraç eden şirket, İSO’nun Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 39. sırada bulunuyor.

. . .

Sırbistan'dan Türk çeliğine yoğun…

Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aslan, "Hedefimiz Sırbistan pazarında tedarikçi olarak ilk sıraya yerleşen Türk çelik sektörümüze yeni iş birlikleri sağlamak." ifadelerini kullandı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın