sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Alüminyum

Assan Alüminyum TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren, yassı alüminyum sektöründe global alanda en önemli oyuncular arasında yer alan ve Türkiye’de sektörünün lider üreticisi

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 29 Temmuz 2020 - 10:16
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 127,9 bin kez okundu
Assan Alüminyum TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren, yassı alüminyum sektöründe global alanda en önemli oyuncular arasında yer alan ve Türkiye’de sektörünün lider üreticisi konumunda bulunan Assan Alüminyum, Ocak ayından bu yana aldığı Covid-19 önlemleri, hayata geçirdiği uygulamalar ve düzenlemelerle TSE’den “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

 

Assan Alüminyum, 2020 yılının başından itibaren Çin’den başlayıp tüm dünyaya yayılarak pandemi haline gelen Covid-19 kapsamında aldığı önlemler, hijyen tedbirleri, çalışma ve üretim alanlarının uygunluğu, yemekhaneler, dinlenme alanları, servislerde yapılan düzenlemeler ve tüm paydaşların sağlığını önceliğe alan uygulamalarıyla, Türk Standartları Enstitüsü’nün hazırladığı “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu”nda belirtilen tüm şartları sağladı.  

 

Covid-19 salgınını sürecin başından itibaren takip edip, yetkili kuruluşların yönergelerini uygulayarak ek önlemler aldıklarını belirten Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, “Assan Alüminyum olarak Covid-19 kapsamında başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımızın sağlığını odak noktası belirleyerek üst düzey tedbirler alarak üretime devam ettik.

 

Alüminyum folyo üretimimizin büyük kısmı gıda ambalaj sektöründe kullanılıyor ve ülkemizde üretilen gıda ambalajlarındaki alüminyum folyonun önemli bir kısmını da biz üretiyoruz. Ürettiğimiz ürünün gıda tedarik zincirinde kritik öneme sahip olması nedeniyle, toplumun temel ihtiyaçlarını karşılamasının tehlikeye düşmemesi açısından üretime ara vermedik. Bu süreci çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın sağlığını birinci planda tutarak yürüttük ve bu şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz uygulamalar sonucunda TSE tarafından yapılan denetlemeler sonucu verilen ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandık.

 

Önümüzdeki süreçte de üst düzey tedbirleri alarak üretime ve ihracata devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Türkiye’de alüminyum sektörünün en büyük üreticisi olan Assan Alüminyum, alüminyum folyo üretim kapasitesi ile Avrupa’nın da en büyük üç üreticisinden biri. Şirket son olarak İSO (İstanbul Sanayi Odası) tarafından her yıl yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması sonucu yayınlanan listede 35’inci sırada yer aldı. İSO 500’de 35. sırada yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Güngör, “Güvenilirlik, esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik değerlerimiz odağında ülkemize ve çevremize olan sorumluluk bilincimiz ile istikrarla üretmeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Bu yolculukta bizimle birlikte olan tüm iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

 

Assan Alüminyum hakkında

1988 yılında Kibar Holding bünyesinde kurulan Assan Alüminyum, bugün İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası tesislerindeki yıllık 300 bin ton kurulu kapasitesiyle, Türkiye’nin yassı alüminyum sektöründe açık ara lider kuruluşu konumunda bulunuyor. 1500 çalışanıyla rulo, levha, folyo ve boyalı rulo ürünleri ile ambalaj, distribütör, inşaat, dayanıklı tüketim, otomotiv ve ısıtma-soğutma gibi çok çeşitli sektörlere hizmet veren Assan Alüminyum, 100 bin tona ulaşan alüminyum folyo üretim kapasitesiyle ise Avrupa’nın en büyük üç üreticisinden biri konumunda. Satışlarının yaklaşık yüzde 80’ini ihraç eden şirket, İSO’nun Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 35. sırada bulunuyor.

 

. . .

ABD yargısı, Türk çeliğine…

ABD Uluslararası Ticaret Mahkemesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’den ithal edilen çeliğe yönelik gümrük vergisini iki katına çıkarma kararının anayasaya aykırı olduğuna karar verdi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın