sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

ATLAS COPCO KOMPRESÖR, DÜNYA DEVİNE YÜZDE 30’U AŞAN ENERJİ TASARRUFU GETİRDİ

Dünya endüstrisine yönelik sunduğu çözümlerle sürdürülebilir sanayi verimliliğini destekleyen Atlas Copco Kompresör, geliştirdiği en yeni teknolojilerle şirketlerin enerji maliyetlerini düşürüyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 22 Ocak 2020 - 17:03
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 131,9 bin kez okundu
ATLAS COPCO KOMPRESÖR, DÜNYA DEVİNE YÜZDE 30’U AŞAN ENERJİ TASARRUFU GETİRDİ

 

Dünya endüstrisine yönelik sunduğu çözümlerle sürdürülebilir sanayi verimliliğini destekleyen Atlas Copco Kompresör, geliştirdiği en yeni teknolojilerle şirketlerin enerji maliyetlerini düşürüyor. Türkiye’nin ve dünyanın dev şirketlerine enerji tasarrufu sağlamada kılavuzluk eden Atlas Copco Kompresör, geliştirdiği ZS Vidalı Blower serisi ile PepsiCo Türkiye’ye yüzde 30’u aşan bir enerji verimliliği sağladı. Şirket, gürültüyle çalışması ve yüksek enerji tüketmesi nedeniyle üretime olumsuz etkileyen blower’lara karşı geliştirdiği ZS Vidalı Blower serisi ile PepsiCo’ya çevre bilinci konusundaki çözüm arayışlarına, en uygun cevabı verdi.

 

Üretimde sürprizlere yer yok!

Atlas Copco Kompresör, bir üretim tesisinin harcama kalemleri arasında yüzde 40 ile en büyük payı elan elektrik maliyetlerini düşüren üstün teknolojisi ile üretimde kayıpların önüne geçiyor. 2010 yılından bu yana üretimde ZS Vidalı Blower'ı kullanan PepsiCo, bu sayede üretim sırasında yaşanabilecek arızaları ortadan kaldırarak sürpriz gelişmelerin önüne geçebildi.

 

Dünya devlerinden tam not aldı

ZS Vidalı Blower'lar üretim tesisinin ihtiyacına bağlı olarak haftada 7 gün, günde en az 18 saat kesintisiz çalışabiliyor. Bu ürünlerin kullanımından önce arıtma tesisinde koruyucu kulaklıkların kullanılması gerekirken, ZS Vidalı Blower kullanımında buna gerek kalmıyor. ZS Vidalı Blower'ların bir metre uzaktan gürültü seviyesinin 70 dB(A) değerinde olması, bu sorunu ortadan kaldırıyor. ZS Vidalı Blower serisi, yüksek gürültü seviyelerinde çalışan geleneksel loblu blower’ların tersine, çalışma güvenliği, çevresel uyumluluk ve müşteri memnuniyeti açısından dünya devlerinden tam not alıyor.

 

. . .

2019 yılı çelik ihracatçısının…

TİM'in verilerine göre Samsun’da 2019, çelik ihracatçısının yılı oldu. 2019 yılında toplam 722 milyon 578 bin dolar ihracat yapan Samsun’da, çelik ihracatı yüzde 18.46 artışla 185 milyon 938 bin dolara çıktı. 2019’da un ihracatçıları da rekor bir artışla 111 milyon 253 bin dolar dışsatım geliri elde etti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın