sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Azerbaycan Çelik Birliği METAL EXPOda!

Dünya'nın en önemli ticaret merkezlerinden biri olan kadim şehir İstanbul, Metal Expo vasıtasıyla 28 Eylül – 01 Ekim 2022 tarihleri arasında İran’ın kuzey batısında faaliyet gösteren ‘Azerbaycan Çelik Birliği' üyelerini ağırlıyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 4 Ağustos 2022 - 19:34
  • 7 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 124,3 bin kez okundu
Azerbaycan Çelik Birliği METAL EXPOda!

Dünya'nın en önemli ticaret merkezlerinden biri olan kadim şehir İstanbul, Metal Expo vasıtasıyla 28 Eylül – 01 Ekim 2022 tarihleri arasında İran’ın kuzey batısında faaliyet gösteren ‘Azerbaycan Çelik Birliği' üyelerini ağırlıyor. 
12 milyon ton yıllık üretim kapasitesine sahip İran’ın kuzey batısında yer alan Azerbaycan Çelik Endüstrisi, 60’ı aşkın işletme ile bölge ekonomisinde çok önemli bir yere sahiptir.
47 üyeye sahip ‘Azerbaycan Çelik Birliği’ 7 üyesi ile katıldığı Metal Expo’da yer alarak  ihracat kapasitelerini artırmayı, Türkiye’deki fuarı ziyaret etmesi beklenen 50'yi aşkın ülkeden ziyaretçilerle yeni ticari anlaşmalar ve iş birliklerini hedeflemektedir.
Yüzlerce mamül ve yarı mamül demir çelik ürününün sergileneceği Metal Expo fuarında, ziyaretçiler gelecek yıl için önemli satın alma anlaşmaları gerçekleştirecekler.

T.C. Ticaret Bakanlığı METAL EXPO için Alım Heyeti Programı'nı Onayladı

28 Eylül - 01 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Metal Expo Eurasia Istanbul Fuarı'nda T.C. Ticaret Bakanlığı, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği ve Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) tarafından hayata geçirilecek Alım Heyeti Programı yer alacaktır. Program çerçevesinde oluşturulacak heyetlerin belirlenmesi için Ticaret Müşavirliklerine, Ataşelikler’e ve ilgili İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'ne başvurular 16 Eylül 2022 tarihinde son bulacaktır.

. . .

Tesla dan 5 milyar dolarlık nikel anlaşması

Endonezya hükümetinden yapılan açıklamada Tesla ile önümüzdeki 5 yılı kapsayacak şekilde 5 milyar dolarlık nikel tedariki anlaşması imzalandığı kaydedildi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın