sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

BAKAN KURUM: “YERLİ ÜRETİMİN LOKOMOTİFİ KARDEMİR”

Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un KARDEMİR ziyareti sonrası KARDEMİR Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak, “Sayın Bakan Kurum, KARDEMİR’DEN Memnun Ayrıldı” dendi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 19 Ocak 2022 - 13:17
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 125,3 bin kez okundu
BAKAN KURUM: “YERLİ ÜRETİMİN LOKOMOTİFİ KARDEMİR”

Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un KARDEMİR ziyareti sonrası KARDEMİR Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak, “Sayın Bakan Kurum, KARDEMİR’DEN Memnun Ayrıldı” dendi.
“YEŞİL KALKINMA HAMLESİ’NDE KARDEMİR’E BÜYÜK ROL”
“Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum, Karabük’e düzenlediği program çerçevesinde şirketimizi de ziyaret etti. Eğitim ve Kültür Merkezi Konferans Salonumuzda Genel Müdürümüz Sayın Necdet Utkanların şirket sunumu ile başlayan program, Sayın Kurum’un konuşmaları ile devam etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Dr. Alparslan Bayraktar, Sayın Bakan’a İlk Türk Demiri Plaketi’ni takdim etti.


Şirketimizin genel tanıtımının ve devam eden çevre yatırımlarının yanı sıra Yenişehir Bölgesi sosyal tesislerimizde yapmayı planladığımız çalışmaların yer aldığı, Sayın Necdet Utkanlar’ın sunumunun ardından, Sayın Bakan’ın konuşmasına geçildi. Şirketimizin kent, bölge ve ülke ekonomisi için önemine değinen Sayın Kurum, şirketimizin 12 adet bacasının çevrimiçi olarak bakanlık tarafından izlenebildiği yatırımımızdan dolayı teşekkürlerini iletti. Kardemir A.Ş. Şeref Defterini de imzalayan Sayın Bakan’ın ifadeleri,
“…Karabük’ümüzün marka değeri, binlerce vatandaşımıza ekmek kapısı olan, ağır sanayimizin gözde kuruluşlarından Kardemir, geçmişten bugüne her zaman milletimizin gururu olmuştur. Bu anlamda hem şehrimizde hem bölgemizde; üretime, istihdama, ihracata ve ekonomiye büyük katkılar sağlamaktadır. Kardemir demiryolu ulaşımı, otomotiv sanayi, savunma sanayi ve yapı sektörlerindeki yerli üretimde millileşme hedeflerimize ulaşmamızda lokomotif bir güçtür…” şeklinde olurken, devletimizin Yeşil Kalkınma Hamlesi doğrultusunda 2023, 2053, 2071 hedeflerinde Kardemir A.Ş.’nin hayati bir role sahip olduğunu belirtti.


Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Dr. Alparslan Bayraktar’ın, şirketimizin ve kentimizin simgesi İlk Türk Demiri Plaketi’ni Sayın Bakana takdiminin ardından bakanlık heyetinin, il protokolünün ve fabrika çalışanlarımızın da yer aldığı yemeğe geçildi.
Kardemir A.Ş. Ailesi olarak, şirketimize gösterdikleri önemden ve taktirlerinden ötürü Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’a teşekkür eder, ülkemizin ihtiyaç duyduğu her alanda itici güç olma gayretimizin süreceğini belirtiriz.”

. . .

Erdemir’in destek verdiği Türkiye’nin…

Türkiye’nin lider çelik üreticisi Erdemir’in ana destekçisi olduğu Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uzay Takımı Grizu-263 tarafından üretilen Türkiye’nin ilk cep uydusu Grizu-263A, uzaya fırlatıldı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın