sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Hidrolik & Pnomatik Otomotiv

Batı Akdeniz'den maden, metal ve sanayi ürünü ihracatı arttı

Batı Akdeniz'den, bu yılın başından 13 Mayıs tarihine kadar 344,3 milyon dolarlık maden, metal ve sanayi ürünleri ihracatı yapıldığı bildirildi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 25 Mayıs 2020 - 18:53
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 195,6 bin kez okundu
Batı Akdeniz'den maden, metal ve sanayi ürünü ihracatı arttı

Batı Akdeniz'den, bu yılın başından 13 Mayıs tarihine kadar 344,3 milyon dolarlık maden, metal ve sanayi ürünleri ihracatı yapıldığı bildirildi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliğinden (BAİB) yapılan açıklamaya göre, birlik üyesi ihracatçıların maden, metal ve sanayi ürünleri dış satımı 1 Ocak-13 Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 14 artış gösterdi. Söz konusu dönemde 344 milyon 324 bin 493 dolarlık maden, metal ve sanayi ürünleri ihracatı gerçekleştirildi.

Bu dönemde en fazla ihracat 55 milyon 629 bin 261 dolarla Çin Halk Cumhuriyeti'ne yapılırken, bu ülkeye geçen yılın aynı dönemine göre işlenmiş mermer ihracatının yüzde 14, işlenmiş traverten ürünleri ihracatının da yüzde 88 artması dikkati çekti.

 

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen BAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Bulut, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerinin tüm dünyada hissedildiği bu dönemde bölgenin vatansever ihracatçılarının tüm güçleriyle çalışarak cari açık probleminin aşılması için mücadele ettiğini belirtti.

 

Bulut, şunları kaydetti: "Dünya genelinde daha önce hiç karşılaşılmamış büyüklükte bir salgınla mücadele ettik. Salgının ticarette yarattığı olumsuzluklara karşı hızlı şekilde tedbir almamız bizleri bir adım ileriye taşıdı. Dünya çapında uzun zamandır devam eden ekonomik ve sosyal tedbirlerin artık yeni normali tanımlaması sonucunda ihracatımızda yaşanan daralmanın sona ereceğine inanıyoruz." 

 

. . .

BORUSAN MANNESMANN KOVİD-19’U TEKNOLOJİYLE…

“Çalışanımı korurum, işimi korurum, paydaşımı korurum” felsefesiyle Kovid-19 salgınıyla mücadele eden Türkiye çelik boru pazarının lideri Borusan Mannesmann, çalışanları için yeni bir uygulama geliştirdi. “


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın