sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Hidrolik & Pnomatik Kalıp Otomotiv

Beyçelik, 50 milyon euroluk yatırım için imzayı attı

Beyçelik Gestamp’ın 50 milyon euroluk yatırımla TOSB’da kuracağı yeni fabrika için imzalar atıldı. 750 kişiye istihdam sağlayacak olan fabrika, önümüzdeki yıl şasi ürünleri üretmeye başlayacak.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 15 Nisan 2021 - 02:39
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 130,8 bin kez okundu
Beyçelik, 50 milyon euroluk yatırım için imzayı attı

 

Beyçelik Gestamp’ın 50 milyon euroluk yatırımla TOSB’da kuracağı yeni fabrika için imzalar atıldı. 750 kişiye istihdam sağlayacak olan fabrika, önümüzdeki yıl şasi ürünleri üretmeye başlayacak.

Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB), pandemi döneminde önemli bir yatırıma ev sahipliği yaptı. Beyçelik Gestamp’ın 50 milyon euroluk yatırımla TOSB’da kuracağı yeni fabrika için imzalar atıldı. 750 kişiye istihdam sağlamayı planlayan şirket, önümüzdeki yıl şasi ürünleri üretmeyi hedefliyor.

TOSB’un pandemiye rağmen yeni bir yatırım ile atağa geçtiğini kaydeden TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, yeni yatırıma ilişkin şu bilgileri verdi: “TOSB’da 70 bin metrekarelik alanda kurulacak yeni üretim tesisi, 45 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Beyçelik Gestamp’ın yeni fabrikası, OSB’mizde tek seferde yapılan en büyük kapalı alana sahip fabrika binası olmasıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca bu yatırım, pandemi döneminde sektörde yapılan en büyük yatırım. 2022 yılında üretime geçmesi planlanan yeni fabrika, Beyçelik Gestamp’ın TOSB içindeki ikinci büyük yatırımı olacak” dedi.

Beyçelik Gestamp Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik ise “Türkiye’de şasi üzerine kurulu ilk firma özelliği taşıyan şirketimizin üçüncü yatırımını da TOSB’da gerçekleştiriyoruz. 50 milyon euroluk yatırımla hayata geçireceğimiz yeni fabrikamız 750 kişiye istihdam sağlayacak. Verimliliği yüksek, sıfır hata odaklı, endüstri 4.0 alt yapısıyla hayata geçireceğimiz fabrikamızda müşterilerimizin gelecek 10 yılda üretecekleri araçlarına şasi ürünleri sağlayacağız" açıklamasını yaptı.

. . .

“Türkiye’nin ilk Nükleer Santrali…

Keten Endüstriyel an itibariyle Savunma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Demir Çelik, Çimento, Maden, Elektronik ve yan kuruluşları başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet göstermektedir. Sahada bulunan satış ve teknik ekibimiz ile ...


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın