sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Otomotiv

Beyçelik Gestamp Yatırım Atağıyla 1650 Yeni İstihdam Sağlayacak

Beyçelik Gestamp 2023 yılına kadar yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştireceği yeni tesis yatırımları ile üretim kapasitesini artırırken, 1.650 kişiye de yeni istihdam yaratmayı hedefliyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 18 Ekim 2022 - 21:40
  • 5 ay önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 66,9 bin kez okundu
Beyçelik Gestamp Yatırım Atağıyla 1650 Yeni İstihdam Sağlayacak

Beyçelik Gestamp Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB), Kocaeli ve Romanya’da olmak üzere toplam 270 bin metrekare yeni üretim tesisi için yatırımlarını 2023 yılına kadar tamamlamayı planlıyor. 2023 Yılında 5 yeni projeye dahil olan Beyçelik Gestamp, Ford’un 2 yeni modeli, TOOG, yeni DaciaDuster ve yeni elektrikli ticari araç Arrival Van için üretim yapacak. 150 Milyon Euro’ya yakın yatırım yapan firma toplamda 1.600 kişiye istihdam sağlayacak.

Bursa’nın yeni sanayi bölgesi TEKNOSAB’da fabrika inşaatına başlayan ilk firmalardan olan Beyçelik Gestamp, 2021 Aralık ayından bu yana bölgede faaliyet göstermeye başladı. Toplamda 176 bin metrekare alana sahip yerleşkenin 11 bin metrekaresinde üretimini sürdüren şirket, diğer alanların inşaatını 2023 yılında tamamlayarak seri üretime geçmeyi hedefliyor. Mevcutta 4 Ar-Ge Merkezi’ne sahip olan Beyçelik Gestamp, Ar-Ge Merkezlerinden edindiği tecrübe ve deneyim ile TEKNOSAB fabrikasında yerli ve yabancı tüm OEM’lerin ihtiyacı olan teknolojilerde hizmet sağlayıcı olarak bütünleşik hizmet sunacak bir Teknoloji Merkezi kurma yönünde de yatırımı var.  

 

Avrupa’nın En Büyük Şasi Fabrikasını Kocaeli’ne Kuruyor

Beyçelik Gestamp’ın Kocaeli Bölgesinde Gebze ve Yeniköy İlçelerinde de yatırımları sürüyor. Beyçelik Gestamp TOSB’de (Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi) bulunan iki fabrikasına ek olarak 3’üncü fabrika yatırımını da tamamladı. Avrupa’nın en büyük şasi fabrikası olma özelliğine sahip ve 46 bin metrekare kapalı alanı bulunan tesiste makine parkı kurulumu ise devam ediyor. Şirketin gövde ve şasi sac parçaları üretimi yapmak üzere inşa edilen Kocaeli’nin Yeniköy İlçesindeki yatırımı ise tamamlandı.

Beyçelik Gestamp’ın yurtdışındaki yatırımı Romanya Fabrikasında da mevcut tesise gerçekleşecek 19 bin metrekarelik ilave alan yatırımı ile fabrika 40 bin metrekare kapalı alana ulaşacak. 

 

Yeni Yatırımlarla 1650 Ek İstihdam

Beyçelik Gestamp hali hazırda 4 bin kişiye istihdam sağlıyor. Şirket 2023 yılına kadar yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştireceği yeni tesis yatırımları ile üretim kapasitesini artırırken, 1.650 kişiye de yeni istihdam yaratacak.

 

 

 

 

. . .

Ziyaretçi rekoruyla kapanan Avrasya Ambalaj Fuarı'nda,…

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı ve Food-Tech Fuarı, 12-15 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın