sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina

Böhler olarak yıllık çelik üretim kapasitemiz 155 bin tondur

Böhler 160 yıllık geçmişe dayanan, dünyada 5 kıtada, 57 ülkede, 79 şirketi ile 155 bin ton yıllık çelik üretim kapasitesine sahip köklü bir şirkettir.Böhler Türkiye olarak, 40 yıldır faaliyetlerimizi yerli ve yabancı uzman ekiplerimizle sürdürmekteyiz.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 27 Aralık 2022 - 19:44
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 125,8 bin kez okundu
Böhler olarak yıllık çelik üretim kapasitemiz 155 bin tondur

BöhlerTürkiye Satış ve Pazarlama DirektörüCan Tulgarer ile gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.


“Yaklaşık 160 yıldır dünyada, 40 yıldır da Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz”

Böhler’itanıyabilir miyiz? Kısa tarihçeniz ve bugünlere gelişiniz hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Böhler 160 yıllık geçmişe dayanan, dünyada 5 kıtada, 57 ülkede, 79 şirketi ile 155 bin ton yıllık çelik üretim kapasitesine sahip köklü bir şirkettir.Böhler Türkiye olarak, 40 yıldır faaliyetlerimizi yerli ve yabancı uzman ekiplerimizle sürdürmekteyiz.

Böhler olarak Türkiye’deki faaliyet alanlarınızdan ve şirketlerinizden bahseder misiniz?

Böhler olarak müşterilerimize sunduğumuz çözüm odaklı hizmet anlayışıyla, teknik danışmanlık, verimlilik ve maliyet iyileştirme alanlarında destek veriyoruz.
Ürün gamımız şu şekilde;

• Takım Çelikleri
• Sıcak İş takım çelikleri
• Soğuk İş takım çelikleri
• Plastik Kalıp Çelikleri
• HSS - Yüksek Hız Çelikleri
• Toz Metalürjik Malzemeler
• Özel Çelikler
• Paslanmaz Çelikler
• Valf Çelikleri
• Cam Endüstrisi için paslanmaz çelikler
•Havacılık Endüstrisi için özel çelikler
• Petrol ve doğalgaz Endüstrisi için özel çelikler
• İnconel alaşımları
• Sac ve Plakalar

Vasıflı Çelik Grubunda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahipsiniz. Bu ürünlerden bizlere bahsedebilir misiniz?

Böhler olarak ürünlerimizi, sıcak iş takım çelikleri, soğuk iş takım çelikleri, plastik takım çelikleri ve yüksek hız takım çelikleri (HSS) şeklinde 4 ana başlıkta toplayabiliriz. Bu ürün grupları arasında Böhler markası olarak kendi Ar-Ge birimimizin geliştirdiği patentli ürünlerimizde yer almaktadır.

Hangi sektörlere çelik tedarik ediyorsunuz? Bununla birlikte yıllık üretim ve satış rakamlarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Otomotivden beyaz eşya sektörüne, plastik üretimine, mühendislik malzemelerinden petrol ve doğalgaz boru üretimine kadar hemen hemen tüm sektörlere yönelik olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıllık çelik üretim kapasitemiz 155 bin tondur.

En önemli farkınız ihtiyaca uygun çeliği doğru ısıl işlem uygulamasıyla sanayicilere sunuyor olmanız… Müşterilerinize ısıl işlem ve diğer konularda ne tür çözüm ortaklıkları sunuyorsunuz?

Müşterilerimizin yaşadıkları teknik sorunlar ile ilgili teknik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Malzeme performansının arttırılması adına kullanmakta oldukları ürünlerden daha farklı ürünler yadaek işlem prosesleri önerebiliyoruz.Doğru zamanda doğru çözümler üretmek konusunda geniş bir ekibe sahibiz. Bu yıl itibari ile PVD kaplam teknolojilerinde dünyada önemli yeri olan ve grup bünyesinde olan VoestalpineEifeler ile kaplama hizmeti de sunmaya başlıyoruz.

Böhler olarak dünyadaki faaliyetlerinizden, üretimlerinizden, Pazar payınızdan ve satış rakamlarınızdan bahseder misiniz?

Yaklaşık 160 yıldır dünyada, 40 yıldır da Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Dünyadaki ciromuz ise 769 milyon Euro’dur.Fakat bizi sadece Böhler olarak değerlendirmek doğru olmaz. Ana holdingimiz olan Voestalpine dünyada çelik sektörünü en tepesinde yer almakta. Dünya da Pazar payımız %37 i bulmakta ve bunda en büyük katkıyı sunana şirketlerden biri de Böhlermarkasıdır.  

Endüstri 4.0 üretimin tüm süreçlerinde varlığını hissettiriyor. Sizler bu bağlamda akıllı fabrikalar ve üretim süreçlerinizi modernize ediyor musunuz?

Bizlerde müşterilerimiz ile entegrasyonu sağlayabilmek için izlenebilirlik sisteminin ve takibin daha verimli yapılabildiği yazılım programlarına geçiş için çeşitli projeler yürütüyoruz. Bu sistemler ile müşterilerimizin taleplerini daha efektif takip etmeyi ve hızlı geri bildirimler ile iş birliğimizi arttırmayı hedefliyoruz.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

3D printing teknolojisi ile kullanılabilen toz ürünümüz Ampo ile Türkiye pazarına inovatif bir ürün sunmayı hedefliyoruz.Bu ürünümüz sayesinde 3D yazıcılarda işlenmesi ve dökümü maliyetli olan parçaları yazdırabiliyoruz. Ayrıca bu parçalar için Avusturya’da bulunan mühendislik birimimizde eğer mevcut değil ise parçanın tasarımını da gerçekleştirip, tabir yerinde ise anahtar teslim ürün teslimatı yapabiliyoruz.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

Şirketimizin bünyesinde olan ve bu sene Türkiye’de faliyete başlayacak olanVoestalpineEifeler ile PVD kaplama hizmetini bünyemize alıyoruz bu da bizlere çeliğin ilk kesiminden son haline kadar tüm süreçlerde yer alma fırsatı tanıyacak. Partner olarak gördüğümüz bütün müşterilerimiz tüm süreçlerinde yanında olacağız. Bütün hizmetlerin yer aldığı (Çelik + Isıl İşlem + Kaplama) bir organizasyon Türkiye de sadece bizim şirketimize olacak. Bu bizimsloganımızda yer alan ‘Bir Adım Önde’ felsefesinin bir çıktısıdır. Daima rakiplerimizden önde ve sektör beklentilerini ilk karşılayan olma yolunda büyük bir adım daha olacak.

. . .

“İzmir’in gururu, Türkiye’nin…

Türkiye’de ki demir çelik kapasitesi maalesef ki yeterli değil. Ülke olarak Dünya’da yerimiz demir çelik kapasitesinde %2’lere anca ulaşıyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın