sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Boru & Profil

Borusan Mannesmann’a Uluslararası İş Güvenliği Ödülü:

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Mannesmann, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda dünyanın en saygın kurumlarından British Safety Council’in, ‘Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’nün sahibi oldu.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 26 Mart 2022 - 15:43
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 124,8 bin kez okundu
Borusan Mannesmann’a Uluslararası İş Güvenliği Ödülü:

BORUSAN MANNESMANN İŞ GÜVENLİĞİNDE AVRUPA’NIN FARK YARATAN ŞİRKETİ OLDU

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Mannesmann, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda dünyanın en saygın kurumlarından British Safety Council’in, ‘Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’nün sahibi oldu. İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları British Safety Council tarafından değerlendirilen Borusan Mannesmann, en üst dereceyi ifade eden “Distinction” kategorisinde ödül alan Avrupa’nın tek çelik boru üreticisi oldu.

 

 Türkiye çelik boru pazarının lideri Borusan Mannesmann, çalışan ve iş yeri sağlığı ve güvenliğini odağına alan üretim süreçleriyle iş güvenliğine dair standartların gelişmesini destekleyen British Safety Council tarafından ‘Uluslararası İş Güvenliği Ödülü”ne layık görüldü. Bu alanda dünyanın en saygın kurumlarının başında gelen British Safety Council tarafından değerlendirilen Borusan Mannesmann 2022 yılı sonuçlarına göre iş sağlığı ve güvenliği (İSG) alanında en yüksek derece olan “Distinction” kategorisinde ödül aldı. Bu başarı ile birlikte Borusan Mannesmann, bu sene 64.’sü düzenlenen “Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri” kapsamında “Distinction” kategorisinde ödül alan Avrupa’nın tek çelik boru üreticisi oldu.

 

Hedef: Sıfır Kaza

 

Borusan Mannesmann İnsan, Kurumsal Gelişim, Çevre ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Nihan Alhan, şirket olarak tüm paydaşları için daha güvenli ve sağlıklı çalışma ortamları yaratabilmek amacıyla çalıştıklarını belirtirken hedeflerinin “Sıfır Kaza” olduğunu ve bu amaç doğrultusunda İSG politikalarını belirlediklerini söyledi. Alhan sözlerine şu şekilde devam etti: 

 

“Borusan Mannesmann olarak İSG ile ilgili tüm kanunlar, yönetmelikler ve diğer mevzuat hükümlerine uyuyor, sürdürülebilirlik alanında sektörün öncü kurumu olarak da doğaya zarar vermeyecek sistemler ve uygulamalarla atık yönetimini sağlıyoruz. Yeşil Mutabakat’a paralel olarak tesislerimizdeki karbon salınımlarını azaltıyor, döngüsel su kullanımı, ürünlerimizin ekolojik ayak izinin takibi gibi konularda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bütüncül olarak ele aldığımız sürdürülebilirlik çalışmalarımız kapsamında bizler için en değerli varlık olan insan kaynağımıza daha güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı sunmak adına 32 sistemden oluşan İSG Kültürel Gelişim Programı’nı uyguluyoruz. Davranış Odaklı Gözlem ve Geri Bildirim Sistemi (B’Dost), yapay zeka ile görüntü işleme teknolojisi, işe alım süreçlerinde uygulanan İSG Kişilik Envanteri, interaktif operatör yetkilendirme eğitimleri gibi uygulamalardan oluşan İSG Kültürel Gelişim Programı ile çalışma ortamımızdaki güvenliğimizi en üst seviyelere çıkarmaya çalışıyoruz.”

Pandemi sürecinde “Sağlık Olsun” uygulaması ile üretim tesislerinde COVID bulaş riskini en aza indirgediklerini belirten Alhan, “Yenilikçi dijital uygulamamız ‘Sağlık Olsun’ ile çalışanlarımızın sağlık durumunu yakından takip ederek pandemi sürecini en iyi şekilde yönettik. Bugün de pandemi önlemlerimizi sıkı bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Tüm Borusan Mannesmanlılar için en güvenli ve sağlıklı çalışma alanları oluşturmayı, ‘Sıfır Kaza’ stratejimiz doğrultusunda sürdüreceğiz. Bu doğrultuda dünyanın alanında en saygın kurumlarından British Safety Council tarafından Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne layık görülmek, İSG konusunda doğru uygulamalara imza attığımızı teyit ediyor” dedi.  

 

İş sağlığı ve güvenliği konusunda ciddi çalışmalar yürüten Borusan Grubu, “İşte Sağlık ve Güvenlik Budur” mottosuna sahip “İş Sağlığı ve Güvenliği” manifestosu ile güvenlik standartlarına uygun bir şekilde çalışıldığının, insan sağlığının ve can güvenliğinin en önemli değerler olarak görüldüğünün, düzenli sağlık denetimiyle meslek hastalıklarını önlemeye çalışıldığının altını çiziyor. Manifesto, İSG’te verilen değer ve önemi vurguluyor. 

 

 

 

 

. . .

Kocaer Çelik,dört ödüle layık…

gerçekleştirdiği 300 milyon dolara yakın ihracatla Demir Çelik Sektöründe Ege Bölgesi’nin lideri oldu. Kocaer Çelik’in 2021 yılı performansı, Ege İhracatçılar Birliği tarafından dört ödül ile de tescillendi. Açıklanan verilere göre,Kocaer Çelik, 2021 yılında üretiminin yaklaşık yüzde 85‘inialtı kıtada 140 ülkeye ihraç etti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın