sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Makina Sac İşleme Makinaları Diğer Sektörler

Bugüne kadar açılacak en büyük MAKTEK Fuarı 26 Eylül’de başlıyor

Tüyap Fuarcılık tarafından Takım Tezgahları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle başarıyla düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı 26 Eylül Pazartesi günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 22 Eylül 2022 - 17:35
  • 6 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 68,4 bin kez okundu
Bugüne kadar açılacak en büyük MAKTEK Fuarı 26 Eylül’de başlıyor

Tüm sektörlerin üretiminde kullanılan takım tezgahlarının otomotiv, havacılık, beyaz eşya, savunma sanayi, genel makine üretimi başta olmak üzere ihracatta yarattığı çarpan etkisi 2021 yılında 22 milyar USD, 2022 yılının ilk yarısında ise 12 milyar USD olarak gerçekleşti.  Takım tezgahları sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması özelliğini elinde bulunduran MAKTEK Avrasya Fuarı, bu yıl uluslararası unvanını almış olmanın gücüyle katılımcı ve ziyaretçilerini altı gün boyunca bir araya getirerek yeni iş bağlantılarının kurulmasına vesile olacak.

 

Bugüne kadar yapılmış en büyük MAKTEK Fuarı

Önümüzdeki hafta açılacak fuarın hazırlıklarında son aşamaya geldiklerini belirten Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Gerek 1000’i aşkın firma ve firma temsilciliği sayısı, gerekse 14 salonda 120.000 metrekarelik kapalı sergileme alanının tamamını kullanan fuarımız, bugüne kadar yapılmış en büyük MAKTEK Fuarı olma özelliğini taşıyor. Ticaret Bakanlığı desteğini arkasına alarak hızlı bir ivmeyle büyüyen MAKTEK Avrasya, ülkeler arası iş birlikleri kurmak ve ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen firmalar için yüksek bir potansiyel barındırıyor. Fuarımızın tüm hazırlıklarını tamamladık ve 105 ülkeden 70.000 civarında ziyaretçi bekliyoruz. Fuarımıza gelecek yerli ve yabancı iş insanlarının katılımcılarımızla yapacağı anlaşmalar neticesinde sektöre 1,5 milyar dolarlık bir iş hacmi yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Fuar 6 gün boyunca ziyaret edilebilecek

Takım tezgahları, metal - sac işleme makineleri, tutucular - kesici takımlar, kalite kontrol - ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojilerine odaklanan MAKTEK Avrasya Fuarı, 26 Eylül - 1 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Altı gün boyunca ziyaret edilebilecek olan fuar, MAKTEKVERSE adı verilen sanal gerçeklik deneyimine, Open Design Endüstriyel Tasarım Yarışması ödül törenine ve yoğun bir etkinlik takvimine sahne olacak.

 

. . .

Deniz aşırı Pazarlarda COB Onarımı…

Kok fırını hasarları; tasarım, duvar örme, ısıtma, devreye alma, çalıştırma, bakım ve üretim onarımı gibi çeşitli aşamalarla yakından ilgili birçok nedene bağlanmaktadır.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın