sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik İnşaat Metal İşleme Yapısal Çelik

Çelik sektöründe yarım asırlık tecrübe: PROFİL METAL

Firmamız, 45 yılı aşkın deneyim ve başarıyla gerçekleştirilen projeler ile metal işleme sektörünün istikrarlı, güvenilir ve yenilikçi markası olarak yoluna devam etmektedir. Elde edilen başarılar neticesinde uluslararası projelerde güçlü üretim alt yapımız ve hizmet

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 31 Mart 2020 - 12:06
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 157 bin kez okundu
Çelik sektöründe yarım asırlık tecrübe:  PROFİL METAL

Profil Metal Firma ortaklarından Mustafa Çakır ve Serdar Yurdagül ile gerçekleştirdiğimiz

röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

“Yeni fabrikamızla birlikte güçlenerek yolumuza devam ediyoruz”

 

 Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Firmamız, 45 yılı aşkın deneyim ve başarıyla gerçekleştirilen projeler ile metal işleme sektörünün istikrarlı, güvenilir ve yenilikçi markası olarak yoluna devam etmektedir. Elde edilen başarılar neticesinde uluslararası projelerde güçlü üretim alt yapımız ve hizmet

kalitemizle müşteri gereksinimlerini en üst düzeyde karşılayacak şekilde gelişmiştir. Gerçekleştirmiş olduğumuz projelerde kazanmış olduğumuz tecrübeleri, projelendirme ve üretim aşamalarına aktaran bilgi akışı sistemimiz sayesinde, metal işleme sektörünün parlayan yıldızı olmayı başarmıştır. Kendi alanında uzman, tecrübeli ve dinamik iş gücüne sahip olan firmamız, sürekli kendini yenileyen teknik altyapısı ile uluslararası alanlardaki atılımları için sürdürülebilir başarıyı hedeflemektedir.

 

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

 

-        Endüstriyel Bina

-        Çelik Köprü

-        Çelik Viyadükler

-        Çelik Beton Kalıpları

-        Yapısal Çelikler

-        Tünel Ekipmanları

-        Trafik Güvenlik

-        Ekipman ve Uygulamaları

-        Poligon Tipi Direkler

-        Çelik Tribün / Stadlar

-        Ses Gürültü Bariyerleri

-        Akıllı Trafik Sistemleri

 

Ürünleriniz ağırlıklı olarak hangi sektörlerde kullanılıyor?

İnşaat, otomotiv, kara, hava ve deniz yolları, metro ve demir yolları, spor tesisleri ve özel sektör gibi alanlarda ürünlerimiz kullanılıyor.

Son dönemlerde piyasalarda yaşanan durgunluk ve döviz kurunun yükselmesi firmanıza ve sektörünüze nasıl yansıdı? Bizlere bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Piyasalardaki durgunluk ve alacakların zamanında tahsil edilememesi ciddi bir finansal maliyete, döviz kurunun artışı her zaman için hemen hemen tüm sektörlerde tedirginlik ve endişeye sebep olmuştur. TL cinsinden geliri olan ve girdi maliyetleri dövize dayalı olan tüm sektörlerde, en çok demir çelik, inşaat ve enerji şirketleri olumsuz olarak etkileyip güven kaybına sebebiyet vermektedir.

 

Demir çelik sektörünün genel durumu ve geleceği hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Demir çelik sektörü, çok eski zamanlardan beri çeşitli sanayilerin gelişmesinde ve toplumların kalkınmasında büyük öneme sahiptir. Özellikle gelişmekte olan ülkeler göz önüne alındığında demir çelik sektörü, diğer sektörlere öncülük yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Türkiye ve dünya için önemli bir sektör olan demir çelik sektörü, küresel ekonomide de, ülke ekonomisinde ve sanayileşmede lokomotif sektör özelliğine sahiptir. Sektör, çelik ürünlerin kullanım alanının yaygınlaşması, her geçen gün tüketiminin artması, imalat sanayine ara mal üretilmesi ve ihracat potansiyeli gibi niteliklerinden dolayı ülke ekonomisi açısından büyük önem taşımaktadır.

 

2019 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2020 için beklentileriniz neler?

Profil Metal olarak 2019 yılı bütçesi dahilinde hedeflerinin bir çoğunu gerçekleştirdi. Gerektiğinde çok küçük karlılıklarla ama alacak garantisi altında sürdürülebilir bir büyüme modeli uygulandı. Faizlerin düşmesi, dış piyasalardaki para arzının artma sinyalleri ülkemiz ticareti açısından olumlu yönde olacaktır.

Büyüme hızımız kesilmeden yatırımlarımızla beraber yeni 8000 m2 lik yeni fabrikamızda kendimizi daha rekabetçi ve güçlü hissederek devam etmekteyiz.

 Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

 Sektörümüzde öncü firma olmaya ve ürün sektör çeşitliliğini büyüyerek sürdürmeye devam edeceğiz.

http://www.demircelikstore.com/edergi/159/#p=1  E-DERGİMİZİ OKUYABİLİRSİNİZ.

. . .

‘Tüm ödemeler 6 ay ertelensin’

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), virüs salgınının etkisi altında tarihi zor bir süreç yaşayan Türkiye ekonomisine yönelik


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın