sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Çelik üreticileri Beyaz Saray'a baskı uyguluyor

Biden yönetimi sonuç olarak çelik tarife istisnalarını kesti.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 13 Ocak 2022 - 14:40
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 125,5 bin kez okundu
Çelik üreticileri Beyaz Saray'a baskı uyguluyor

Biden yönetimi sonuç olarak çelik tarife istisnalarını kesti.

Ticaret Bakanlığı, ithalatçıların ithal çeliğe %25 ve ithal alüminyuma %10 tarife ödemeyi atlamasını sessizce daha da zorlaştırdı. Aralık ayında Ticaret Bakanlığı'nın Sanayi ve Güvenlik Bürosu (BIS), 14 Aralık 2020'de onaylanan 123 GAE'nin 26 çelik ve dört alüminyum genel onaylı istisnasını (GAE) düşürdü. Bu GAE'ler, ABD'li ithalatçıların yaptığı belirli ürün kategorilerine atıfta bulunuyor. tarifeleri ödememek için tarifelerden muafiyet başvurusunda bulunmak zorunda değilsiniz.

Çelik üreticileri, Ticaret Departmanından kalan 93 GAE'yi ortadan kaldırmasını istiyor. The FABRICATOR'a yaptığı açıklamada , Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü başkanı/CEO'su KevinDempsey(AISI), şunları yazdı: “AISI, çelikle ilgili Bölüm 232 önlemlerinden genel olarak onaylanmış istisnalar (GAE'ler) konusunda ciddi endişelere sahip olmaya devam ediyor. Ticaret Departmanı tarafından GAE listesinden 26 çelik ürünü çıkarmak için son zamanlarda alınan önlemlere rağmen, halen yerel çelik üreticileri tarafından üretilen veya yerel endüstri tarafından kolaylıkla üretilebilen GAE'lerin kapsadığı önemli sayıda ürün bulunmaktadır. Yurtiçinde üretilebilen herhangi bir çelik ürün, Bölüm 232 programından genel olarak hariç tutulmamalıdır. Commerce, yerel olarak tedarik edilebilecek hiçbir çelik ürününün GAE'ler tarafından Bölüm 232 programından hariç tutulmamasını sağlamak için bir düzenleyici inceleme uygulayana kadar tüm GAE programını derhal askıya almalıdır.

Ticaret Departmanı'nın BIS'i, eski Başkan Donald Trump'ın 2018'deki tarifeleri açıklamasının ardından hem yerli çelik üreticilerinden hem de ithalatçılardan dışlama sürecindeki sorunlar hakkında bilgi aldıktan sonra Aralık 2020'de GAE programını oluşturdu. Sekreter, istisnanın talep edildiği çelik veya alüminyum eşyanın “Amerika Birleşik Devletleri'nde yeterli ve makul bir miktarda veya tatmin edici bir kalitede üretilmediğini” veya hariç tutulması gerektiğini tespit ederse, vergilerden muafiyet verme yetkisine sahiptir. belirli ulusal güvenlik hususlarına dayalıdır.” Sekreter ayrıca, dışlama talepleri için prosedürler yayınlama yetkisine de sahipti.

 

BIS, hem yerel çelik üreticilerine hem de ithalatçılara danışarak, ithalatçılar tarafından bireysel bir şirket hariç tutma talebini onaylamak veya reddetmek için geçen süre boyunca eleştirilen ihraç sürecini nasıl iyileştireceklerini sordu. Bir ithalat grubu olan Amerikan Metal Üreticileri ve Kullanıcıları Koalisyonu (CAMMU), 2020'nin ortalarında 91.149 hariç tutma talebinden 30.463'ünün o sırada hala "beklemede" olduğunu savundu. CAMMU, 2020'de, CAMMU üyesi bir ticaret birliğine ait bir ithalatçının, Ağustos 2019'dan bu yana, 600 günden uzun süredir bekleyen bazı muafiyetlere kıyasla hala sönük kalan, ihraç talebiyle ilgili bir karar beklediğini yazdı.

Bu şikayetler, BIS'i 14 Aralık 2020'de 123 GAE'yi kurmaya ikna etti. Bir yıl sonra, 9 Aralık 2021'de BIS, 123 GAE'den 30'unu iptal ettiğini açıkladı çünkü “daha ​​sonra, Commerce'in kamuoyu incelemesine dayanarak 14 Aralık kuralına yanıt olarak alınan yorumlar ve Commerce tarafından Bölüm 232 hariç tutma talebi gönderimleri hakkında yürütülen ek analiz, Commerce, 14 Aralık kuralına eklenen GAE'lerin bir alt kümesinin artık GAE olarak dahil edilme kriterlerini karşılamadığını belirledi ve Bu nedenle kaldırılmalıdır.”

30 iptal, BIS'in, ABD'li çelik üreticilerinin belirli GAE'lerin bazılarına zaten itirazlarını sunmasının ardından, esas olarak GAE listesini bir araya getirdiğini kabul etmesine dayanıyordu. GAE'nin yalnızca ABD'de bulunmayan ürünler için Birleşik Devletler Uyumlaştırılmış Tarife Çizelgesi (HTSUS) kodlarını içermesi gerekir.

 

. . .

Thyssenkrupp IPO adayı UCE, Shell için 200…

Alman holdinginin baharda listelemeyi planladığı Thyssenkrupphidrojen ünitesi Uhde ChlorineEngineers (tkUCE), petrol devi Shell'e


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın