sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Sac

Çin menşeli yassı çelik ithalatına soruşturma

Çin menşeli sıcak haddelenmiş yassı çelik ithalatına nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verildi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 25 Ekim 2022 - 19:44
  • 4 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 24,5 bin kez okundu
Çin menşeli yassı çelik ithalatına soruşturma

İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu, Çin menşeli sıcak haddelenmiş yassı çelik ürünü ithalatına nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verdi.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan ithalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğle, Çin menşeli sıcak haddelenmiş yassı çelik ürünü ithalatına uygulanmakta olan dampinge karşı önlemin gözden geçirilmesine ilişkin soruşturma sonucu yer alıyor.

Tebliğe göre, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, ürünün ithalatına uygulanmakta olan CIF bedelin %16.89'u ve %22.55'i oranında dampinge karşı kesin önlemin yürürlüğünün sona ermesi nedeniyle dampingin ve zararın devam etmesi veya yeniden meydana gelmesinin muhtemel olduğu gerekçesiyle nihai gözden geçirme soruşturması açılması talebinde bulundu.

Talebi inceleyen İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu, bir nihai gözden geçirme soruşturması açılmasını haklı kılacak bilgi, belge ve delillerin mevcut olduğuna ve soruşturmanın açılmasına karar verdi.

 

. . .

Beyçelik Gestamp 146,5 milyon Euro'luk tesis…

BeyçelikGestamp Genel Müdürü Engin Meydan 2023 yılına kadar yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirecekleri 146,5 milyon Euro yatırım


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın