sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Demir-çelik ihracatında enerji krizi fırsatı

Kocaer Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocaer, Türk demir-çelik sektörünün, Avrupa’daki enerji krizini ihracat fırsatına çevirebileceği görüşünde. Hakan Kocaer bu görüşünü şöyle açıklıyor:

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 5 Ekim 2022 - 20:55
  • 5 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 3,7 bin kez okundu
Demir-çelik ihracatında enerji krizi fırsatı

“Avrupa’daki enerji krizi demir-çelik sektöründe üretim kısıtlamalarına neden olurken enerji bağımlılığı giderek daha önemli hale geliyor. Birçok demir-çelik fabrikasının ya üretimi azalttığı ya da yüksek enerji maliyetlerini fiyatlarına yansıttığı görülüyor. Bu durum yüksek kalite standartlarında, enerji ve çevre dostu üretim yapabilen, proje bazlı butik üretimler gerçekleştirebilen ve son kullanıcıyı hedefleyen ihracatçılar için yeni fırsatlar doğurmaktadır. Bu noktada enerji yoğun çalışan Türk üreticiler de maliyet ve temin yönünden enerji darboğazı yaşasa da artan ürün talebi ile birlikte enerjinin teminini sürekli sağlayan ve kendi enerjisini üretebilen kuruluşlar için önemli büyüme fırsatlarının oluşacağını düşünmekteyiz.

Biz Kocaer Çelik olarak mühendislik gücümüz ve teknolojik üretim altyapımızı kullanarak yenilenebilir güneş enerjisi sistemlerine, enerjinin iletimi için enerji nakil hattı üreticilerine ve enerji üretimi için ihtiyaç olan kömür gibi birincil fosil kaynakların çıkartılması için maden sektörüne, üretimi zor ve butik işlemler gerektiren katma değeri yüksek ürünler sağlıyoruz. Enerjiye olan bağımlılık ve talebin giderek değer kazandığı günümüzde bu sektöre özel çözümler sunan üreticilerin büyümesi kaçınılmaz olacaktır.”

. . .

15. Ankiros-Turkcast Fuarı Kapılarını…

Avrasya’nın en büyük metalürji buluşması ANKIROS/TURKCAST Fuarları 6-8 Ekim tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşiyor. ANKIROS/TURKCAST Fuarları T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katıldığı törenle kapılarını açtı. Bakan Varank açılış konuşmasında Türk metal sektörünün son dönemde gösterdiği başarıya dikkat çekti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın