sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Kalıp

“Demir Çelik ve Kalıp Sektöründe Öncü ve Lider Olmayı Hedefliyoruz”

Değişim Çelik & Çağdaş CNC ve Kalıp Firmalarının Sahibi Esma Yıldız ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 11 Eylül 2020 - 19:48
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 166,4 bin kez okundu
“Demir Çelik ve Kalıp Sektöründe Öncü ve Lider Olmayı Hedefliyoruz”

Değişim Çelik & Çağdaş CNC ve Kalıp Firmalarının Sahibi Esma Yıldız ile gerçekleştirdiğimiz

röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

“Avrupa menşeili geniş ürün yelpazemizle 15 seneyi aşkın süredir ülkemizin her yerine

hizmet veriyoruz”

 

 

 

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

 

Değişim Çelik firması olarak uzman mühendis kadromuz, 7-24 çalışan testeremizle, yüksek kalitede sertifika – analiz raporlu Avrupa menşeili geniş ürün yelpazemizle 15 seneyi aşkın süredir ülkemizin her yerine hizmet vermekteyiz. Grup firmamız olan Çağdaş CNC ve Kalıp ile işbirliği içerisinde kalıp seti imalatında başarılı bir şekilde yerimizi almış bulunmaktayız. Değişim Çelik olarak ithalat ayağında, Çağdaş CNC ve Kalıp olarak ihracatta daha geniş pazarlara yayılmayı hedefliyoruz.

    

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerinizden bizlere bahseder misiniz?

 

Ürünlerimizden kısaca bahsetmek gerekirse; Karbonlu çelikler, Sıcak iş takım çelikleri, Soğuk iş takım çelikleri, Plastik kalıp çelikleri, Yüksek hız çelikleri, Sementasyon çelikleri, Islah çelikleri başta olmak üzere stoklarımızda çok çeşit malzeme mevcuttur. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tedarik ettiğimiz malzemeler için ısıl işlem ve borwerk hizmeti de vermekteyiz.

 

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

 

Başlıca hizmet verdiğimiz sektörler;

 

-           Otomotiv

-           Beyaz Eşya

-           Plastik Ambalaj

-           Makine ve Otomasyon

-           Gıda sektörü vb alanlara en üst kalitede hizmet vermekteyiz.

 

 

Covid 19 boyunca şirket olarak aldığınız tedbirler neler oldu? Pandemi süreci sektörünüzü nasıl etkiledi?

 

Öncelikle bu süreçte çalışanlarımızın sağlığını ön planda tutmanın başlıca hedefimiz olduğunu belirtmek isterim. Personellerimizin dışarı temaslı virüs taşıma ihtimalini önlemek amacıyla, müşteri alımı ve ziyaretleri bu süreç boyunca sınırlandırılmıştır. Firmamıza haftada 3 kez ilaçlama ekipleri çağırarak dezenfekte edilmesi sağlanmıştır. Tüm çalışanlarımıza düzenli olarak Covid-19 testi uygulanmıştır. Çalışanlarımıza yönelik alınan tedbirler kapsamında maske ve siperlik kullanma mecburiyeti getirilmiştir. Çalışanlarımız için esnek çalışma koşulları sağlanarak sosyal mesafe kuralları kapsamında çalışma alanları düzenlenmiştir. Pandemi sürecini firmalarımız Değişim Çelik ve Çağdaş CNC ve Kalıp olarak en üst düzey önlemleri alarak sürdürmekteyiz.

 

İlerideki hedefleriniz nelerdir?

 

Dünyadaki en güçlü çelik üreticilerinden olan Arcelor Mittal - Industeel firmasıyla 1.2085 malzemesi ile ilgili üretimde güçlü bir işbirliği içerisindeyiz. Türkiye’de etkin ve yaygın kullanımı açısından malzemenin tüm ölçülerinde güçlü bir stoğa sahip olarak öncü firması haline gelmeyi hedefliyoruz.

 

Sektörde kadın olmak hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

 

Ülkemizde hiçbir çalışma alanında kadın erkek ayrımını doğru bulmuyorum. Erkeklerin yapabildiği her işi kadınlarında  yapabileceğini düşünüyorum. Bu özgüvenle hareket ederek sanayi sektöründe bende yerimi aldım.

 

Bu sektörde yer almak isteyen tüm kadınları da desteklediğimi ve onlara da çalışma alanları sağladığımı belirtmek isterim.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

 

İş yaşamında uygulanan stratejiler kesinlikle rakiplerden sıyrılmayı sağlamaktadır. Farklı olmak kısmında, çalışmanın, araştırmanın, geliştirmenin ve uygulamaların test edilmesinin önemine inanıyorum. Ekip çalışmalarının farklı fikirlerin harmanlanmasında etkin rol oynadığını da belirtmeliyim.

 

Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek yatırımlarımızı da bu yönde planlıyor ve uyguluyoruz. Son teknoloji makinelerin tedariğini de sağlayıp, firmamızda sürekli inovasyon gerçekleştiriyoruz.

. . .

“Demir Çelik Sektörüne Özel…

1983 senesinde Süleymaniye’de başladığımız bu sektörde 1995 yılında Ateş Demir ve Çelik Tic. Ltd. Şti’ni kurarak Topçular’da hizmete devam ettik. 2010 yılından itibaren de Anadolu Yakası’nda Dudullu depomuzu açtık.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın