sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Maden

Demir fiyatları 'destek' beklentileriyle yükseldi

Çin'de demir cevheri vadeli fiyatları ekonomik destek beklentileriyle yükseldi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 18 Nisan 2022 - 19:28
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125,1 bin kez okundu
Demir fiyatları 'destek' beklentileriyle yükseldi

Dalian ve Singapur borsalarında demir cevheri vadeli fiyatları ekonomik destek beklentilerinin koronavirüs yasaklarının sert bir yavaşlamaya neden olacağı endişelerine ağır basmasıyla yükseldi.

Çin ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4.8 ile tahminlerin üzerinde büyüdü, ancak tüketim harcamaları, gayrimenkul ve ihracat sektörlerinde yavaşlama olduğunu gösteren Mart ayı verileri Ukrayna'daki savaş ve koronavirüs salgını nedeniyle zaten zayıflamış olan ekonomik görünüm üzerindeki baskıları artırdı.

Dalian emtia borsasında en yoğun işlem gören kontrat olan eylül teslimatlı demir cevheri vadeli kontratı gün içinde yüzde 1.4 yükselerek ton başına 926.50 yuandan (145.37 dolar) kapandı. Singapur emtia borsasında mayıs vadeli demir cevheri kontratı yüzde 0.7 artışla ton başına 155.4 dolar seviyesinden işlem gördü.

Shanghai vadeli işlemler borsasında nervürlü çelik fiyatları yüzde 0.7 yükselirken sıcak haddelenmiş çelik (HRC) rulo fiyatları yüzde 0.2 artış kaydetti. Paslanmaz çelik fiyatları ise yüzde 1.4 geriledi. Dalian'da kok kömürü yüzde 0.3 yükselirken kok yüzde 1.3 artıda.

. . .

COPA, 30. YILINI KUTLUYOR

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından COPAIsı Sistemleri,30. yaşını kutluyor.Çevreye saygılı, üstün tasarruf sağlayan ve yenilikçi ürün grubuyla öne çıkan COPA, inovatif teknolojileri ürünlerine adapte ederek büyümeye devam ediyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın