sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

Dijital bir açık artırma platformu olan Vanilla Steel, COVID-19 krizi sırasında Avrupalı çelik şirketlerine fazla gelen malzemeyle yardımcı olmak için oluşturuldu

Winston Churchill 1940'larda "İyi bir krizin boşa gitmesine asla izin vermeyin" derdi. Bu aynı zamanda, Avrupalı çelik şirketleri için yeni bir dijital açık artırma platformu başlatan Vanilla Steel'in kurucularının da sloganıydı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 4 Ocak 2021 - 13:12
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 139,9 bin kez okundu
Dijital bir açık artırma platformu olan Vanilla Steel, COVID-19 krizi sırasında Avrupalı çelik şirketlerine fazla gelen malzemeyle yardımcı olmak için oluşturuldu

Winston Churchill 1940'larda "İyi bir krizin boşa gitmesine asla izin vermeyin" derdi. Bu aynı zamanda, Avrupalı çelik şirketleri için yeni bir dijital açık artırma platformu başlatan Vanilla Steel'in kurucularının da sloganıydı.

COVID-19 salgını küresel ekonomiyi sert bir şekilde vururken, 170 milyar avroluk Avrupa çelik endüstrisi olağanüstü duruma düştü. Pandemiden önce bile, birçok çelik şirketi 500 milyon tonluk küresel kapasite fazlasıyla karşı karşıya kaldı ve şu anda belirsizlik ve düşük talep dolu bir pazarda kendilerini yeniden keşfetme baskısı altında. COVID-19, hem satış maliyetlerini hem de envanter maliyetlerini azaltan dijital çelik satış kanallarına olan ihtiyacı büyük ölçüde artırdı. Ancak herkes kendi özel dijital çözümünü geliştiremez.

 

Bu çok zorlu ortam göz önüne alındığında, dijital sektörden dört şirketten oluşan bir ekip Vanilla Steel'i yarattı. Kurucu ortaklardan biri olan Simon Zühlke, misyonunu şöyle açıklıyor: “ Çelik şirketlerine - üreticiler ve aynı zamanda stokçular - fazlalık malzemeyi, kendileri tarafından yayınlanan çevrimiçi açık artırmalar yoluyla güvenilir müşterilerden oluşan bir ağa satmaları için yardım ediyoruz. Ayrıca Vanilla Steel aracılığıyla serbest üretim kapasitelerini pazarlamalarını da sağlıyoruz ”dedi.

Vanilla Steel'in müşterileri çoğunlukla, fazla malzeme üreten ve bu yüksek derecede likit olmayan malzemeyi verimli bir şekilde satmak isteyen Avrupa'daki çelik üreticileri ve işleyicileridir.

Fazla malzeme tanım gereği fiyatlandırılmadığından, Vanilla Steel tedarikçilerin çevrimiçi açık artırmalar yoluyla adil bir pazar fiyatı bulmalarına yardımcı olur. Satıcılar her hafta açık artırmalar yayınlayabilir ve rezerv fiyatının üzerinde teklif veren alıcılarla iletişime geçebilir. Vanilla Steel, tedarikçilere başarılı teklif sahiplerinin iletişim bilgilerini sağlar ve işlem doğrudan tedarikçi ile alıcı arasında önceden kararlaştırılan şartlara göre tamamlanır.Vanilla Steel'de çok çeşitli fazla malzeme bulunabilir: yarı mamul ürünler, haddelenmiş ve müşteri siparişleri olmadan fazla miktarlar ve ayrıca işlenebilen sınıflandırılmamış malzemeler. Depo sahipleri, diğer şeylerin yanı sıra yoğun malzemeleri satmak için Vanilla Steel'i de kullanıyor.

Diğer çevrimiçi mağazaların çoğu üreticilere veya tüccarlara ait olsa da, Vanilla Steel kendisini Avrupa çelik sektörü için tek bağımsız dijital platform olarak konumlandırıyor. “ Bağımsızlık,başarılı başlangıcımızda kilit bir unsurdur. Aldığımız tüm verileri koruyoruz ve hiçbir rakip bunu talep edemez ”dedi kurucu ortak. Şirket resmi olarak Haziran ayındakuruldu, ilk haftadan itibaren işlemleri vardı ve bugün müşterileri arasında 20 Avrupa ülkesinde çok sayıda tedarikçi ve alıcı bulunuyor.

 Vanilla Steel GmbH hakkında

Vanilla Steel karbon çeliği ve paslanmaz çelikten yapılan fazla malzeme için (yönetilen) bir dıjıtal açık artırma platformudur. Şirketin merkezi Berlin'dedir ve 50 yıllık dijital deneyimi birleştiren ve Avrupa çelik endüstrisindeki mevcut zorlukları dijitalleştirme yoluyla çözme konusunda tutkulu olan 4 kurucu ortağı Matthias Affeldt, Alexis Ducros, Clifford Ondara ve Simon Zühlke tarafından yönetilmektedir.

 

 

. . .

Yıldızlar Yatırım, bu yıl…

Yıldızlar Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız, bu yıl içinde Yıldız Entegre, Yıldız Demir Çelik ve İGSAŞ kapsamında toplam 200 milyon dolara yakın yatırım planlarının bulunduğunu belirterek, "Biz yurt dışında yatırıma çok hevesli bir grubuz." dedi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın