sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Dünyanın En büyük Çelik Üreticisi SSAB'nin Tercihi Ermaksan Oldu

'Yenilikçi teknolojiler' sloganıyla, Endüstri 4.0'a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, tamamen kendi öz kaynaklarıyla üretip dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği son teknolojili ürünleriyle, global arenadaki yükselişini sürdürüyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 25 Temmuz 2019 - 13:43
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 131,2 bin kez okundu
Dünyanın En büyük Çelik Üreticisi SSAB'nin Tercihi Ermaksan Oldu

Ermaksan, ABD merkezli dünyanın en büyük çelik üreticisi SSAB firması için ürettiği son teknolojiye sahip, 18 metre uzunluğundaki Fibermak fiber lazer makinesinin kurulumunu gerçekleştirdi. Ermaksan'ın tamamen kendi öz kaynaklarıyla ve AR-GE çalışmaları sonucu geliştirilen ürün, şirketin ABD'deki lokasyonu ErmakUSA aracılığıyla SSAB firmasına teslim edildi.


Küresel müşteri beklentileri doğrultusunda Endüstri 4.0'a uygun akıllı makineler üreten Ermaksan'ın, Kuzey Amerika pazarına ihraç ettiği bu uzunluktaki 2'nci ürün olan makine; kusursuz kesim, yüksek hız ve Ermaksan'ın kendi geliştirdiği yazılımlar ile rakipsiz performansı gibi özelliklerle tercih sebebi oldu.


Üretimde verimlilik ve süreklilik.


Ermaksan'ın ileri teknoloji ile geliştirdiği lazer teknolojisi üretim verimliliğine ve sürekliliğine katkı sağlarken, şirketin ürettiği yenilikçi makineler, otomotiv ve havacılık başta olmak üzere, üretim sektörünün pek çok aşamasında kullanılıyor.


Türkiye'nin yüzde yüz yerli ilk lazer çipi, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinesi ve FBG sensör (Fiber Bragg Grating) gibi pek çok yeni teknolojiyi hayata geçiren Ermaksan, Ar-Ge ve inovasyon odaklı çalışmalarıyla teknolojiye yön vermeye de devam ediyor.


Katma değere odaklanmayı sürdüreceğiz.


Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük çelik üreticisi SSAB firmasına teslim ettikleri ürün ile bölge pazarında önemli bir adım daha attıklarını vurguladı.


ErmakUSA ile ABD pazarındaki etkinliklerini her geçen gün artırdıklarının altını çizen Özkayan, şirket olarak geleceğin teknolojilerini üretmeye devam edip, üretimde verimliliğe ve katma değere odaklanacaklarını kaydetti.

. . .

Endüstri 4.0 İle Tam Otomasyon Çağına…

Üretimde, insan iş gücünü azaltması beklenen Endüstri 4.0 teknolojinin gelişmesiyle yakın bir zamanda uygulamaya konacak. Üretimde, insan iş gücünü azaltması beklenen Endüstri 4.0 teknolojinin gelişmesiyle yakın bir zamanda uygulamaya konacak.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın