sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Metal İşleme Sac İşleme Makinaları İş Makinaları

Durmazlar Makina ve Yeterlift Asansör işbirliği!

Durmazlar Makina ile güzel bir işbirliği içinde olan Yeterlift Asansör, deneyimli kadrosu, ileri teknolojiye sahip makina parkuru ve kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Fabrikasındaki tüm makinaları DURMA marka makinalar ile yenileyen ve bu makinaların kalitesinden, performansından ve sunduğu özelliklerden son derece memnun olan firma, 2005 yılında başlayan bu işbirliğinin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 5 Eylül 2019 - 11:47
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 5 dk okuma süresi
  • 134,8 bin kez okundu
Durmazlar Makina ve Yeterlift Asansör işbirliği!

 

Durmazlar Makina ile güzel bir işbirliği içinde olan Yeterlift Asansör, deneyimli kadrosu, ileri teknolojiye sahip makina parkuru ve kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Fabrikasındaki tüm makinaları DURMA marka makinalar ile yenileyen ve bu makinaların kalitesinden, performansından ve sunduğu özelliklerden son derece memnun olan firma, 2005 yılında başlayan bu işbirliğinin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyor.

 

Yeterlift Asansör Genel Müdürü İlhan Yeter ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle

paylaşıyoruz.

 

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan kısaca bahseder misiniz?

 

1998 yılında “Ademsan Asansör Limited Şirketi” adı altında faaliyetlerine başlayan firmamız, 2002 yılında yükselen trendini ve gelişen teknik imkanlarını dikkate alarak bir dizi yenilenme adımları  atmıştır. Şirket ünvanını “Yeterlift Asansör Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi” olarak değiştirmiş ve ürünlerini “Ademsan” markası ile pazara sunmuştur.

 

Firmamızın merkezi İstanbul Sancak-tepe’de olup, 5000 m2 kapalı alanda üretim yapılmakta ve her aşamada kalite kontrol süreci işletilerek üretim yapılmaktadır. Deneyimli yönetimi, teknik kadrosu ve ileri teknolojiye sahip makine parkuru ile yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine hizmet veren firmamız, kalite anlayışını koşulsuz müşteri memnuniyeti olarak belirlemiştir. Sistemini müşteri beklentilerini dikkatle analiz ederek oluşturan, Avrupa standartlarına uygun ürün sunma hedefiyle imalatını gerçekleştiren firmamız, her türlü kuyu şartları ve yetersiz kuyu ölçüleri için uygun çözümler üreterek müşterilerine hizmet etmektedir. Firmamız sahip olduğu TS EN ISO 9001, TSEK, Marka Tescil ve Endüstriyel Tasarım Belgelerine ilave olarak 2010 yılında yarı otomatik kat kapıları ve tam otomatik kat kapıları için “Yangına Dayanım Sertifikası” almış ve bu alanda sektörde öncü firmalardan birisi olmuştur. Yeterlift Asansör müşterilerinden aldığı destek ve yüksek kapasiteli üretimiyle müşteri ihtiyaçlarını güven esaslı bir anlayış ekseninde karşılamaya devam etmektedir.

 

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

 

Ürün gamımız her türlü şahıs, yük, araç, yemek ve panoramik asansörlerine ait, yarı otomatik ve tam otomatik kapılar, kabinler, makine daireli ve makine dairesiz asansörler için karkaslar, ağırlık karkasları, makine konstrüksiyonları, yetersiz kuyu dibi ve kuyu üstü ölçüleri için özel tip paket asansör çözümlerinden oluşmaktadır.

 

Durmazlar Makina ile olan işbirliğinizden bizlere bahseder misiniz? Kaç yıldır Durmazlar ile çalışıyorsunuz?

 

Durmazlar Makina ile 2005 yılından beri çalışmaktayız. İlk olarak bir adet Punch pres makinası aldık ve çok memnun kaldık. Daha sonra 2007 yılından itibaren tüm makinalarımızı Durmazlar makinaları ile değiştirdik ve makinaların performansından çok memnun kaldık. 2015 yılına geldiğimizde yine tüm makina parkurumuzu Durmazlar Makina ile yeniledik. Son teknoloji üretimi olan; giyotin makas, üç adet farklı kapasitelerde lazer tezgahımız ve beş adet abkant büküm tezgahımız olan bu makinalarla üretim yapmaya devam etmekteyiz.

 

Tezgah alımında neden Durmazlar’ı tercih ettiniz? Seçim yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurdunuz? Bu kriterler sizlere ne gibi avantajlar sağladı?

 

DURMA marka bu makinalar isteklerimize tam olarak cevap verdiği için öncelikli tercihimiz oldu. Birtakım ilave özellikleri kolayca eklediler ve bizim için çok fonksiyonel oldu. Yerli ve milli üretim olan DURMA marka makinalarımız hem fiyat hem servis kalitesi bakımından tercih sebebiydi. Hızlı ve kaliteli servisi sayesinde üretim kaybı yaşamadık ve gereksiz bedeller ödemedik.Durmazlar Makina’nın sunmuş olduğu bu özelliklerden dolayı firma olarak kendileriyle çalışma kararı aldık ve gerek kalitesi gerekse de hizmet anlayışıyla güzel bir işbirliğine imza attık diyebiliriz.

 

Durmazlar Makina’nın sektördeki marka bilinirliği ve makinalarının kalitesi herkes tarafından biliniyor.  Durma markalı makinalar ile çalışmak firmanıza, üretiminize ve iş süreçlerinize ne gibi katkılar sağlıyor?

 

Sizin de belirttiğiniz gibi sektörümüzde asansör kapıları, kabinleri ve diğer aksamların üretiminde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. DURMA marka makineler ile sektörümüz, ihtiyaç duyduğu bu yüksek teknoloji makinalara kolaylıkla ulaşmıştır ve bu makinaları irili ufaklı birçok üreticimiz kullanmaktadır. Bu makinaların sağladığı hızlı ve esnek üretim sayesinde hem ürün kalitesi hem de üretim adetlerimiz artmış daha rekabetçi ve kaliteli üretim yapma imkanı doğmuştur.

 

2019 yılının ilk yarısı firmanız açısından nasıl geçti? Yılın ikinci yarısından beklentileriniz neler?

 

İçinde bulunduğumuz zorlu ekonomik şartlar ve zorlayıcı rekabet ortamı düşünüldüğünde 2019 yılının ilk yarısını firmamız açısından iyi geçti diyebilirim. Şirket stratejilerimiz, pazarlama faaliyetlerimiz, Ar-Ge çalışmalarına verdiğimiz önem, zamanında teslimat gibi olmazsa-olmaz prensiplerimiz, kazanımlarımızı tekrar üretim faaliyetlerini geliştirmede kullanmamız, yatırımlarımız ve sistem çözümlerimizin bu sonuçta direk etkisi olduğunu düşünmekteyiz. Bu bağlamda da aslında karşımıza çıkan olumlu sonuçların bize daha fazla sorumluluk yüklediğini düşünüyoruz. Kazanımlarımızı tekrar kendi işimize yatırım yapmakta kullanmış olmamızın önümüzdeki süreçte çok daha ileri seviyelere ulaşmakta bize yardımcı olacağını düşünüyoruz. 2019 yılı için daha üst seviyelere çıkmak adına gerekli çalışmaları yapma hazırlığındayız. Herkesin (belki de haklı olarak) ayakta kalabilmeyi başarı saydığı bir ortamda, özetle iyi bir sene geçirmekte olduğumuzu söyleyebiliriz.

 

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

 

Önümüzdeki dönemlere ait hedeflerimizin genel çerçevesi müşterilerimize montaj kolaylığı sağlamak, hızlı çözümler üretmek ve buna bağlı olarak ürün gamımızı genişletmek olduğunu söyleyebiliriz. İçeriğini kuyu içerisinde kullanılacak olan tüm mekanik malzemelerin oluşturduğu paket sistemlerimizi geliştirmek amacındayız. Umarız “Yeterlift” farkıyla birbirine uyumlu çalışacak ve tek yerden teslimi yapılacak olan paket ürünlerimiz müşterilerimize büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Ayrıca daha nitelikli ve yüksek katma değerli üretim yapmak, çözüm üreten tasarımlar oluşturmak ve markalaşma adına adımlar atmak önemli hedeflerimiz arasındadır.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz neler?

 

Ülkemizin gelişmesi ve ileri medeniyet düzeyine ulaşması için çalışan tüm üreticilerimize, sanayicilerimize ve özellikle Durmazlar Makina ailesine başarılar diliyorum.

 

 

 

 

. . .

Bartın'da 100 milyon dolarlık ark ocağı…

Bartın'da kurulu Mescier Demir Çelik Fabrikası'nda, 100 milyon dolar yatırımla kurulacak ark ocağında, yılda 1 milyon ton hurda demir yarı mamule dönüştürülerek yurt dışına gönderilecek.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın