sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina

Erensan’dan yeni fabrika yatırımı

Endüstriyel ve ticari kazan sektörünün ülkemizdeki öncü ve köklü markası Erensan, artan talepleri karşılamak için İstanbul'da da yeni yatırım kararı aldı. 2023’te faaliyete geçecek yeni fabrikasında Erensan, Batı Avrupa pazarına Erensan, endüstriyel ve ticari kazanlar üretecek.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 9 Mart 2022 - 13:44
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125,7 bin kez okundu
Erensan’dan yeni fabrika yatırımı

Endüstriyel ve ticari kazan sektörünün ülkemizdeki öncü ve köklü markası Erensan, artan talepleri karşılamak için İstanbul'da da yeni yatırım kararı aldı. 2023’te faaliyete geçecek yeni fabrikasında Erensan, Batı Avrupa pazarına Erensan,  endüstriyel ve ticari kazanlar üretecek.

Endüstriyel ve ticari kazanları ile yıllardır ülkemizdeki sektörünün öncü ve  köklü markası Erensan, artan talepleri karşılamak için İstanbul'da da fabrika yatırımı kararı aldı. Temeli önümüzdeki günlerde atılacak ve 2023’te faaliyete geçmesi planlanan yeni fabrikada Batı Avrupa pazarına yönelik Erensan, Atlantic ve Ygnis markalı endüstriyel ve ticari kazanlar üretecek.

Yeni yatırım hakkında bilgi veren Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, “Temeli önümüzdeki günlerde atılacak ve fizibilite çalışmaları tamamlanan yeni fabrikamız İstanbul Hadımköy sanayi bölgesinde yer alacak. Erensan Genel Müdürlüğü’ne yakın konumu, bölgenin sağladığı lojistik imkanlar ve işgücü potansiyeli ile yeni fabrika sektöre yeni bir soluk getirecek” diye konuştu.

Yeni fabrika yatırımlarının Avrupa pazarının gereksinimlerini karşılayacağını ifade eden Çeviker, “Tesis içinde yüksek kapasiteli ticari kazanlar için de avrupanın en büyük kazan  test kapasitesine sahip   laboratuvarı inşa edilecek. Bu bizim için büyüme, daha çevik olma ve profesyonel müşterilerimiz için de yüksek kalite standartları sağlama fırsatı anlamına gelmektedir” dedi.

İnşaatının Mayıs 2022'de başlaması ve 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan yeni fabrika alana 2024’te Erensan Genel Merkezi’nin de taşınması planlandığını ifade eden Efkan Çeviker, “Yeni fabrikamızın toplam açık arazi 20 bin metrekare. Bu alana 14 bin metrekarelik bir fabrika alanı inşaa edilecek. Bunun 12 bin metrekaresi imalat bölümlerinden oluşacak ve diğer kısımlar ise laboratuvar ve ofis olarak planlandı. İnşaatın birinci fazı 2022’de başlayıp 2023 başında bitecektir. İkinci fazı ise 2024 yılında tamamlanacak. Proje tamamlandığında fabrikada beyaz ve mavi yakada toplam 360 kişiye istihdam alanı tesis edilmiş olacak” diye konuştu.

. . .

BANTBORU KÜRESEL AYAK İZİNİ 3…

BANTBORU, küresel otomotiv pazarındaki payını ikiye katlama hedefi doğrultusunda, BMW ve uluslararası tedarik devi Magna ile yeni projelerine start verdi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın