sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina

ERMAKSAN’DAN İHRACATA DEV KATKI

Makine İhracatçıları Birliği, takım tezgâhları (şekillendirme) ve aksamları ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında Ermaksan’ı gösterdi. Ermaksan önemli bir başarıya daha imza atmış oldu.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 5 Ağustos 2021 - 12:50
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 127,1 bin kez okundu
ERMAKSAN’DAN İHRACATA DEV KATKI

Makine İhracatçıları Birliği, takım tezgâhları (şekillendirme) ve aksamları ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında Ermaksan’ı gösterdi. Ermaksan önemli bir başarıya daha imza atmış oldu.

Ermaksan; Makine İhracatçıları Birliği tarafından pandemi koşullarında zorlu geçen 2020 yılında, takım tezgâhları (şekillendirme) ve aksamları ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında gösterilerek, önemli bir başarıya daha imzasını attı. Makine İhracatçıları Birliği (MAİB), Türkiye’nin makine ihracatının 17,1 milyar dolara ulaştığını açıkladı. 

SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI VURGUSU 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Koronavirüs salgının yarattığı tüm zorlu koşullara rağmen 2020 yılında başarılı bir sonuçla tamamladık. Hedefimiz,2021 yılında ve sonrasında teknoloji odaklı olarak ilerlememizi süreceğiz. İmalatımızı; Sac işleme makineleri, yüksek güçlü lazer ışın kaynağı, titanyum tozu, yarı iletken teknoloji ile lazer çip ve diyot, CNC kontrolör ve yazılım ve gömülü sistemler kontrol kartları oluşturuyor. İlaveten savunma sanayinden yenilenebilir enerjiye kadar pek çok sektöre yönelik özel üretimlerde gerçekleştiriyoruz. Ciromuzun yüzde 85’ini ihracat oluşturuyor. Standart ölçülerde üretim gerçekleştiriyoruz. En önemlisi de müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik özel üretim kapasitesinde makineler üretebiliyoruz. Sektörümüze ve ülkemize katkı sağlama konusunda geleceğe odaklanıyoruz. Bu noktada da yeni yatırımlarımızı devreye alıyoruz. Hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleme amacındayız” dedi.

 

. . .

Van Makina, yerli takım tezgahıyla ithalatı…

Takım tezgahı sektöründe küreselde büyümeyi hedefleyen Van makine, ürettiği yüksek hassasiyetli makinelerle ithalata bağımlılığı azaltmak istiyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın