sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Hidrolik & Pnomatik

FANUC, Silverline’daki robot sayısını 17’ye, üretim hacmini yüzde 20’ye çıkardı

Fabrika otomasyon sistemlerinin lider ismiFANUC,sanayideki robot sayısını ve üretim hacmini her geçen gün artırıyor. 2015 yılından bu yana dünyanın önde gelen ankastre üreticilerindenSilverline ile iş birliğine devam eden şirket,

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 8 Nisan 2022 - 18:17
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 123,8 bin kez okundu
FANUC, Silverline’daki robot sayısını 17’ye, üretim hacmini yüzde 20’ye çıkardı

Fabrika otomasyon sistemlerinin lider ismiFANUC,sanayideki robot sayısını ve üretim hacmini her geçen gün artırıyor. 2015 yılından bu yana dünyanın önde gelen ankastre üreticilerindenSilverline ile iş birliğine devam eden şirket,üretimdeki robot sayısını 17’ye çıkararak üretimdeki kapasitesini yüzde 20’ye taşıdı.Silverline’ın tümüretim süreçlerinde yer alan FANUC’un iş birlikçi robotları, şirketin üretim verimliliğine yüzde yüzde25 katkı sağlarken ham madde ve zaman tasarrufunda da avantaj sağlıyor.

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, yıllık 2,4 milyon adetlik üretim hacmiyle Avrupa’nın ilk 5, dünyanın ilk 10ankastre üreticisi arasında yer alan Silverline’ın üretimine olan katkısını her geçen gün artırıyor.Kimyasal yapıştırmadan preslemeye, sac bükümden paletlemeye kadar birçok süreçte görev alan robot sayısını 17’ye çıkaran Silverline,üretimininyüzde 20’sini FANUC robotlarıyla gerçekleştiriyor.FANUC robotları, üretimde yüzde 25’e varan verim artışı sağlarken ham madde kullanımında da tasarrufun önünü açıyor. 2021 yılında CRX iş birlikçi robotlarını üretim sürecine entegre eden şirket, bu sayede fabrikada esneklik ve verim sağlıyor.

“Yerelden ulusala, ulusaldan küresel üreticiliğe giden kapının anahtarını veriyoruz”

FANUC ve Silverline iş birliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan FANUC Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Geliştirdiğimiz fabrika otomasyon sistemleri ve robot teknolojileriyle üretimdeki robot sayımızı her geçen gün artırıyoruz.Robotlarımızla üreticilerin, fabrikalarında istediği otomasyon dönüşümlerini gerçekleştiriyoruz. Robotlarımız, sektörü ya da kapasitesi ne olursa olsun üretim süreçlerindeverim artışı sağlıyor. Ayrıca ham madde kullanımında da tasarrufun önünü açıyor. Tüm bu avantajların bir araya gelmesiyle de robotlarımızla üreticilere yerelden ulusala, ulusaldan küresel üreticiliğe giden kapının anahtarını veriyoruz. Bunun en güzel örneği de Silverline. 2015 yılında 2 robotla başladığımız iş birliğimizdeki robot sayısı bugün 17’ye ulaştı. Bu sayının gelecekte çok daha artacağına eminim. Robot sayılarımızla birlikte Silverline’ın küresel marka yolculuğundaki hızını da artıracağız" şeklinde konuştu.

“FANUC’un geliştirdiği güncel teknolojiler üretimimize esneklik ve verim kazandırıyor”

FANUC robotları ile elde ettikleri üretim verimliliğinin altını çizenGM Teknik Cam Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Murat Koç, “2015 yılında özel yapıştırma otomasyon projesiyle başlayan FANUC iş birliğimiz bugün; kimyasal yapıştırma, sac büküm, kaynak, paletleme, ürün transferi ve pres besleme olmak üzere 17 robotla devam ediyor.Bu robotlarla üretim kapasitemizin yüzde 20’sini gerçekleştiriyoruz. Üretim proseslerimizdeki sürekli gelişim stratejimiz ve teknolojik yenilenmemize katkıda bulunan FANUC ile çalışmaktan oldukça memnunuz. İş birliğimiz ile yeni teknolojileri üretimimize entegre ediyoruz.FANUC’un geliştirdiği güncel teknolojiler üretimimize esneklik ve verim kazandırıyor. 2021 yılında devreye aldığımız CRX iş birlikçi robot ise bunun en güncel örneği arasında bulunuyor.Tüm bu artılarıyla fabrikamızın endüstriyel dönüşümü, teknoloji ve üretim kapasitemizin geliştirilmesi, nitelikli iş gücümüzün yetiştirilmesi, esnekliğimizin artırılması konusunda iş birlikçi robotların üretim proseslerinde kullanılması konusunda FANUC ile iş birliğimizin güçlenerek devam edeceğine inanıyorum. Güvenilir bir ortak olarak, ürünlerimiz için yüksek kalite, çözüm odaklı profesyonel uygulama, global servis ve yedek parça sunan FANUC ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.   

 

FANUC Hakkında:

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill(İşleme Merkezi), Robocut(Tel Erozyon), Roboshot(Plastik Enjeksiyon) ve Robonano(Hassas Torna) gibi üretim makineleri için fabrika otomasyonunda dünya lideridir. 1956'dan beri Yamanaka Gölü yakınındaki Fuji Dağı eteğinde 1,7 milyon metrekarelik bir alanı kapsayan fabrikasında FANUC, otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Dünya çapındaki 271 FANUC iştiraki ve 8.200'den fazla çalışanı ile FANUC,  müşterilerine satış, servis, teknik destek, Ar-Ge ve müşteri hizmetleri alanlarında yüksek kaliteli hizmetler sunmaktadır.

. . .

ENTEK OTOMASYON'DAN PİAB İLE HIZLI ÇEVRİM…

Entek Otomasyon Uzmanları, otomotiv sanayinde robotik uygulamalarda kullanılan Piab vakum çözümlerinin sunduğu avantajları anlatıyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın