sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Hidrolik & Pnomatik Endüstriyel Otomasyon

FANUC’tan kurulum süresini kısaltan 35 kg taşıma kapasiteli yeni işbirlikçi robot:CR-35iB

Otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük eden FANUC, yeni CR-35iB iş birlikçi robotuyla daha hızlı kurulum ve esneklik imkanı veriyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 8 Haziran 2022 - 21:57
  • 9 ay önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 124,2 bin kez okundu
FANUC’tan kurulum süresini kısaltan 35 kg taşıma kapasiteli yeni işbirlikçi robot:CR-35iB

Otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük eden FANUC, yeni CR-35iB iş birlikçi robotuyla daha hızlı kurulum ve esneklik imkanı veriyor. Ağırlığının yüzde 62 azaltıldığı işbirlikçi robot, 35 kg taşıma kapasitesiyle ağır kaldırma işlerinin üstesinden ustalıkla geliyor.

Tüm ürün gamında uygulanabilir sürekli iyileştirmeler yapmayı sürdüren Japonya merkezliFANUC,bir önceki nesil CR-35iA modelinin başarısını geliştirerek CR-35iB işbirlikçi robotunu üretti. Yeni CR-35iB modeli,birçok fabrikanın ortak sorunu olan zemin yüzeyi bozukluğunu dengelemek için gerekli tesviye plakasının ayar vidasıyla zemine sabitleme gereksinimini ortadan kaldırıyor. Böylelikle kurulumu daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştiriliyor.

Bir önceki modele göre yüzde 62 daha hafif

FANUC CR-35iB modeli, yüzde 62 daha hafif olması sayesinde hareketli raylar ve taşınabilir robotlar üzerinde kullanım için uygunluk sunuyor. Robot ağırlığındaki bu azalma ise büyük ölçüde kaidenin kaldırılması ve yumuşakcobot kapağı sayesinde gerçekleştiriliyor. Gerektiğinde kaldırmanın ve fabrikanın çeşitli alanlarına taşımanın daha kolay olduğu CR-35iB, kanıtlanmış sensör teknolojisini baz alan ultra güvenli sistemi sayesinde temas anında duruyor. Kullanıcılar aynı zamanda pozisyon ve hızı izleyen bir güvenlik sistemi olan kesin olarak kanıtlanmış FANUC DCS (Çift Kontrollü Güvenlik) teknolojisiyle de verimi artırıyor.

Genişletilmiş hareket alanında 35 kg taşıma kapasitesi

Daha fazla esneklik ve ustalık sağlamanın yanı sıra geniş bir hareket alanına sahip CR-35iB, 1,831 mm erişim mesafesiyle 750 mm/s hızda hareket ediyor.±0.03 mm tekrarlanabilirlik sunan işbirlikçi robot; malzeme taşıma, otomotiv montaj hatları, makine desteği ve ambalajlama dâhil uygulamalar için ideal çözüm yaratıyor.Operatörlerle yakın etkileşim gerektiren ağır taşıma kapasiteli tüm görevlerde kullanılabilen CR-35iB, genişletilmiş hareket alanını en verimli şekilde kullanarak 35 kg taşıma kapasitesini mümkün kılıyor.Bir önceki nesil modelin sunduğu tüm avantajları korumaya devam eden CR-35iB, kaza sonucu hasar oluşması halinde kablo tesisatının kol içerisinden geçmesi sayesinde onarımı daha kolay hale getirmekte ve işlerin kesintiye uğramasını minimize etmektedir.

 

FANUC Hakkında:

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill (İşleme Merkezi), Robocut (Tel Erozyon), Roboshot (Plastik Enjeksiyon) gibi üretim makineleri için fabrika otomasyonunda dünya liderliğini üstleniyor. 1956'dan beri Japonya’nın Yamanaka Gölü yakınındaki Fuji Dağı eteğinde 1,7 milyon metrekarelik fabrikasında, otomasyon endüstrisi için; CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük ediyor. Dünya çapındaki 271 iştiraki ve 8.200'den fazla çalışanıyla hizmet veren FANUC, müşterilerine satış, servis, teknik destek, Ar-Ge ve müşteri hizmetleri alanlarında yüksek kalitede hizmet sunuyor.

Geleceğin fabrikasını yaratma hedefiyle dünya endüstrisi için nesnelerin endüstriyel internetini (IndustrialIoT-IIoT) tasarlayan ilk firmalardan olan FANUC, geliştirdiği FIELD (FANUC IntelligentEdge Link and Drive) uygulaması ve robotları gerçek zamanlı izleme teknolojisi ‘Zero Down Time (ZDT)’ ile fabrika otomasyonuna yön veriyor.

. . .

8. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu EFRS-2022'ye…

Arc Su Arıtma Teknolojileri olarak TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi'nin düzenlediği, 8. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu EFRS-2022'ye katılım sağladık.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın