Kalıp

Galsan Plastik ve Kalıp Sanayi Anonim Şirketi, Kocaeli'de dev bir yatırım yapmaya hazırlanıyor

Kocaeli Dilovası’nda faaliyet gösteren Galvan Plastik ve Kalıp Sanayi Anonim Şirketi, dev bir yatırıma hazırlanıyor.

  • 10 Nisan 2022 - 14:46
  • 1 dakika okuma süresi
  • 449 tıklanma
Galsan Plastik ve Kalıp Sanayi Anonim Şirketi, Kocaeli'de dev bir yatırım yapmaya hazırlanıyor
. . .

Kocaeli’ye yeni 115 Milyon TL yatırım, 15 istihdam!

Kocaeli Dilovası’nda faaliyet gösteren Galvan Plastik ve Kalıp Sanayi Anonim Şirketi, dev bir yatırıma hazırlanıyor. Firma Komple Yeni Yatırım sınıfında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvuruda bulundu. Bakanlığın her ay açıkladığı yatırım teşvik belgesi listesinde Galsan Plastik’in dev yatırımına da yer verildi.

 

TECHİZATLA BİRLİKTE

Galsan Plastik ve Kalıp Sanayi Anonim Şirketi, 85 Milyon 552 bin TL’lik yatırımının yanı sıra 2 Milyon 35 bin Dolarlık ithal teçhizat da almaya hazırlanıyor. 2 Milyon 35 bin Dolar bugünkü kur ile (14,76 TL) çarpıldığı zaman 30 Milyon TL gibi bir bedel ortaya çıkıyor. Böylece Galsan Plastik ve Kalıp Sanayi Dilovası’na toplamda 115 Milyon TL’yi bulan bir yatırım yapmaya hazırlanıyor.

5 MİLYON KİLOGRAM

Firma yapacağı yatırım ile motorlu kara taşıtları ve bu taşıtların motorlarıyla ilgili parça ve aksesuar imalatı yapacak. Şirket yapacağı bu yatırım ile yılda 5 Milyon kilogram otomotiv yan sanayi ve plastik parçaları üretecek.

NE İSTİYORLAR?

Galsan Plastik ve Kalıp Sanayi yapacağı yatırım için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından teşvik talebinde bulundu. Firma bakanlıktan, “Faiz Desteği, Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV İstisnası, Sigorta Primi İşveren Hissesi 6 Yıl, Vergi İndirimi %70, YKO %30” talep ediyor.

 

 

. . .