sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Hidrolik & Pnomatik

Hidrolik sektöründe inovasyon kaçınılmaz!

Hidrolik ve pnömatik ürünler, makine imalat sanayiinin en teknolojik ürünleri arasında yerini alıyor. Bu nedenle makine sanayi geliştikçe hidrolik ve pnömatik sanayi de gelişiyor ve büyüyor

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 21 Aralık 2020 - 16:24
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 133,2 bin kez okundu
Hidrolik sektöründe inovasyon kaçınılmaz!

 

Hidrolik ve pnömatik ürünler, makine imalat sanayiinin en teknolojik ürünleri arasında yerini alıyor. Bu nedenle makine sanayi geliştikçe hidrolik ve pnömatik sanayi de gelişiyor ve büyüyor. Modern anlamda 1980’li yıllarda gelişmeye başlayan hidrolik sektörü bütünsel olarak baktığımızda yerli ve yabancı sermayeli üreticiler, ithalatçılar, mühendislik firmaları, satıcılar vs olarak çeşitli dallara ayrılmış sektörün ana oyuncularıdır ve hepsi makine sanayine bağlı gelişim gösterirler.

Bu nedenle sektörel anlamda fark yaratabilmek için sürekli gelişmeli ve dünyadaki yaşanan tüm gelişmelerden haberdar olmalıdırlar. Yani niş bir sektör olarak algılanan hidrolik sektöründe inovasyonun kaçınılmazdır. İnovasyon ile birlikte bilim ve teknolojinin ekonomik ve toplumsal yarar sağlayacak şekilde yenilenmesi ile birlikte yaratıcılık gelişecek ve sektör gelişerek karlı bir büyüme sağlanacaktır.

Endüstri 4.0’ın hayatımıza girmesiyle birlikte üretim süreçlerinde köklü değişiklikler oldu. Fabrikalar Endüstri 4.0’a uyumlu hale getirildi, akıllı üretim süreçleri hayatımıza dahil oldu. Tüm sektörlerde olduğu gibi hidrolik ve pnömatik sektöründe de dijital dönüşüm süreci başlamış oldu. Sektör oyuncularının dijital dönüşüme ayak uydurmalarıyla birlikte sektör gelişmiş olacak ve yeni bir üretim tarzı hayatımıza dahil olmuş olacak.

Pandemi dönemindeki üretim kayıpları kapatılmaya çalışılıyor

 

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) yılın ilk 10 ayında, makine ihracatının 13,7 milyar dolar olduğunu açıkladı. 2019 Ekim ayına göre yüzde 6,5 artış sağlayarak 1,7 milyar dolar ihracat yapan sektör, tarihin en yüksek Ekim ihracatını gerçekleştirdi. Pandemi dönemindeki kayıplarını son çeyrekte kapatmaya devam eden makineciler, ikinci çeyrek sonunda yüzde 13,5’e kadar yükselen ihracat daralmasını yüzde 7,1 seviyesine kadar indirdi.

 

  Sevgiyle kalın…

 Mustafa ASLAN

Hidrolik PnömatikDünyası Dergisi /Genel koordinatör

 

 

. . .

“2020 yılında 3 yeni üretim tesisini…

Ekol Demir Çelik A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tulay ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın