sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
İnşaat İş Makinaları

HİDROMEK 43 Yaşında!

6 kıtada 100’den fazla ülkeye yayılan ihracat ağı ile kuruluşundan bugüne, dünya genelinde satışını gerçekleştirdiği iş makinesi sayısı 50 bini aşan HİDROMEK, 43 yıllık sektör tecrübesini mühendislik, tasarım, inovasyon ve AR-GE gücü ile birleştiriyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 1 Temmuz 2021 - 14:11
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 126,3 bin kez okundu
HİDROMEK 43 Yaşında!

HİDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, HİDROMEK’in 43’üncü kuruluş yıl dönümü vesilesiyle şunları söyledi:“Kuruluşumuzdan bu yana iş odağımızı değiştirmeden iş makinesi üretiyoruz. 43 yıldır ilk günkü heyecanımız ile müşteri ve diğer paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, daha iyi bir dünya için her zaman çevreye duyarlı ürün ve hizmetler üreterek, toplumların kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, bunu bir adım daha ileriye taşıyarak çevreye daha saygılı, sıfır emisyonlu, enerjisini daha verimli kullanan, akıllı iş makinelerine odaklanmış bulunuyoruz. Bundan sonraki süreçte de hem şirketimizin, hem de sektörümüzün gelişimine katkı sağlamak amacıyla, müşterilerimizin taleplerini tek elden karşılama hedefimiz doğrultusunda ürün gamımızı genişletmeye devam edeceğiz.

 

Sektörde faaliyet gösterdiğimiz 43’üncü yılımızı kutlarken Kurucumuz merhum Hasan Basri Bozkurt’u saygı ve rahmetle anıyor, bugün küresel ölçekte tanınan iş makinesi üreticilerinden birisi olmamızda emeği geçen tüm ekibimize, bayilerimize, servislerimize, tedarikçilerimize ve paydaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.”

 

İLKLERİN ÜRETİCİSİ HİDROMEK

 

Türkiye’de tasarlanıp üretilen ilk iş makinesinin üreticisi HİDROMEK, başarılarla dolu geçen 43 yılın ardından sahip olduğu geniş ürün gamıyla yurt içinde ve yurt dışında sahaya izini bırakmaya devam ediyor. 1978 yılında kurulan HİDROMEK, bugün dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da bulunan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi gerçekleştiriyor. Buna ek olarak, Ankara Sanayi Odası 1’inci OSB’deki 1.400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerine kurulmakta olan HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına da devam ediyor. 

 

Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştiren HİDROMEK, önceden ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi stratejik öneme sahip ana komponentleri, HİDROMEK Üretim Üssü’nde ilk olarak faaliyete geçirdiği komponent fabrikasında üretiyor. Ayrıca, Üretim Üssü’nde yer alacak olan ekskavatör üretim fabrikasının inşası da tüm hızlıyla sürüyor. 

 

Türkiye’de uzun yıllardır birçok üründe pazar liderliğini koruyan HİDROMEK, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “YellowTable” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi olma unvanını taşıyor.

 

HİDROMEK’İN GÜCÜ SINIRLARI AŞIYOR

 

HİDROMEK WEST ile Avrupa’daki yetkili bayi yönetimi ve satış sonrası hizmetlerini yürüten HİDROMEK, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK Construction EquipmentThailand (HCE) ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmaları ile yurt dışı ofisleri ve bayileri ile ihracat ağını genişletmeye devam ediyor.

 

Satış sonrası hizmetlere büyük önem veren HİDROMEK, 80’den fazla ülkede bulunan yetkili bayileri ve yurt dışında bulunan 100’ün üzerinde servis noktası ile müşterilerine yedek parça ve servis hizmetini hızlı bir şekilde sunuyor.  

 

 

. . .

Patentli kafese sahip NSK rulmanları performansı…

Patentli kafes tasarımıyla geliştirilen yeni NSKoynak makaralı rulman serisi, sektör için daha önce görülmemiş üretkenlik, güvenilirlik ve yük kapasitesi sunuyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın