sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Hidrolik & Pnomatik Demir Çelik

HPKON 2020, 18-21 KASIM’DA İZMİR’DE DÜZENLENECEK

· TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir ve İstanbul Şubeleri yürütücülüğünde 18-21 Kasım 2020 tarihlerinde 9. kez düzenlenecek olan Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi için Düzenleme ve Yürütme Kurulları toplantılar düzenleyerek hazırlık çalışmalarına başladı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 28 Şubat 2020 - 15:09
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 207,9 bin kez okundu
HPKON 2020, 18-21 KASIM’DA İZMİR’DE DÜZENLENECEK

 

·         TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir ve İstanbul Şubeleri yürütücülüğünde 18-21 Kasım 2020 tarihlerinde 9. kez düzenlenecek olan Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi için Düzenleme ve Yürütme Kurulları toplantılar düzenleyerek hazırlık çalışmalarına başladı.  MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi-İzmir̀̀̀̀̀̀̀̀de gerçekleştirilecek HPKON 2020’de sunulacak bildirilerin gönderim tarihleri belirlenerek afiş ve broşürlerle kamuoyuyla paylaşıldı.

Hedefi, hidrolik ve pnömatik sistemlerinin kullanım ve uygulama alanlarındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sunulmasını ve tartışılmasını sağlamak, hidrolik ve pnömatik sektörünü oluşturan firmalar, sektörel dernekler, akademisyenler, meslek odaları ve bu alanda görev yapan mühendis ve teknik elemanların ortak platformu olmak, hidrolik ve pnömatik alanındaki eğitim, araştırma ve yasal mevzuat konularında yapılması gerekenleri belirlemek ve var olan gelişmeleri hidrolik ve pnömatik alanında çalışan mühendis ve teknik elemanlar ile paylaşmak olan IX. Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi için hazırlık çalışmaları başladı.

DÜZENLEME KURULU İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

IX. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi hazırlık çalışmaları, Düzenleme Kurulu’nun 5 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirildiği toplantı ile başladı.  Makina Mühendisleri Odası (MMO) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener başkanlığında Şube temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda kongre tarihi, yeri, genel çerçevesi ve yürütme kurulu üyeleri belirlendi. MMO’nun 10 farklı şubesinden Düzenleme Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı sonucunda kongrenin 18-21 Kasım 2020 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi-İzmir̀̀̀̀̀̀̀̀de yapılmasına karar verildi. HPKON 2020 için belirlenen yürütme kurulu üyeleri, ana çerçevesi çizilen etkinliğin düzenlenmesi amacıyla görevlendirildi.

YÜRÜTME KURULU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

IX. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu, Ocak ve Şubat aylarında toplam iki toplantı gerçekleştirerek etkinlik hazırlıklarına başladı. Çalışmalar sonunda ilk çağrı broşürü ve afiş hazırlanarak kamuoyu ve ilgili kişi ve kurumlarla hem basılı doküman hem de dijital olarak paylaşıldı.

Kongre programının içeriğine ilişkin çalışmasını sürdüren Yürütme Kurulu; panel, yuvarlak masa toplantısı, atölye çalışması, kurs ve konferanslara ilişkin konu başlıklarını belirleyerek görevlendirmelerde bulundu. Ayrıca kongrede sunulacak bildirilerin konuları yayımlanarak bildiri takvimi şu şekilde belirlendi:

10 Mart 2020              Bildiri özetlerinin gönderilmesi
20 Mart 2020              Bildiri özetlerinin değerlendirilmesi ve yazarlara sonucun bildirilmesi
29 Haziran 2020         Bildiri metinlerinin gönderilmesi
11 Eylül 2020              Bildirilerin değerlendirilmesi ve yazarlara sonucun bildirilmesi

Kongre ile ilgili gelişmelere ve güncel bilgilere http://www.hpkon.net adresinden ulaşabilirsiniz.

HPKON 2020 ile eş zamanlı düzenlenecek fuar, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir. Fuar hakkında (0212) 334 69 00 telefon ve [email protected] // www.hfturkey.com adreslerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

. . .

Durmazlar, ilk tramvay ihracatını gerçekleştirdi…

Dünyanın 7’nci tramvay üreticisi Bursalı Durmazlar, ilk ihracatını AB üyesi Polonya’ya gerçekleştirdi. Durmazlar’ın ürettiği tramvaylardan ilki tamamlanarak Polonya’nın Olsztyn kentine yola çıktı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın