sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Makina Beyaz Eşya

IDA Awards'tan Vestel'e 11 ödül

Vestel, ABD Merkezli IDA Awards'ta (International Design Awards) 11 ödüle layık görüldü.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 9 Nisan 2022 - 21:50
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 124,5 bin kez okundu
IDA Awards'tan Vestel'e 11 ödül

ABD merkezli IDA Awards yarışması kapsamında bu yıl 11 ödül almaya hak kazanan Vestel, organizasyonun 15’inci yılında geçmişten bu yana en çok ödül alan ilk 15 marka arasına adını 11. sıradan yazdırdı.Yarışma kapsamında yer alan 3 bin 300 markalık listede en çok ödül alan 11. marka olma özelliği taşıyan Vestel, aynı zamanda IDA Awards kapsamında tüketici elektroniği sektöründe en çok ödül alan Türk markası.

IDA Awards kapsamında Vestel Elektronik Endüstriyel Tasarım ekibi televizyon, elektrikli araç şarj cihazları, elektrikli süpürge gibi 5 farklı tasarımı ile 6 ödül alırken, UX Group ise 5 farklı tasarımıyla ödüle layık görüldü.Ionia elektrikli bisiklet şarj mobil uygulaması, Vestel Smart Center uygulaması, VFit+ Mobil uygulamasıyla 4 ödül, Vestel Evin Aklı Mobil Uygulaması ve EVC05 Şarj cihaz ekran arayüzü tasarımlarıyla 5 mansiyon kazandı.

Vestel Beyaz Eşya ise Sharp kurutma makinesi ile 1 ödül alırken, Sharp markalı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, ankastre fırın ve indüksiyon ocak ürünleri ile 5 mansiyon ödül aldı.

"Dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi ulaştırıyoruz"

Teknoloji şirketi olarak dünyanın dört bir yanına ürünlerini ulaştırdıklarını belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “AR-GE vizyonumuz ve üretim gücümüz sayesinde ileri teknoloji üretiyor ve bu teknolojiyi dünyanın dört bir yanına ulaştırıyoruz. Ancak iddiamız yalnızca teknoloji üretiminde değil. Türk tasarımlarının uluslararası arenada adından söz ettirmesi için sorumluluk alıyoruz.
Akıllı teknolojiye sahip tasarımlarımız küresel ölçekte prestijli organizasyonlarda dünya devi rakiplerini geride bırakıyor. Son olarak IDA Awards’ta 11 ödül almaya hak kazandık. Bu başarının ülkemiz açısından gurur tablosu olduğuna inanıyorum. Bu başarıyı sürdürülebilir kılmak için çalışmalarımızın kapsamını genişleteceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

. . .

İkinci çeyreğe ilişkin ihracat…

Ticaret Bakanlığı’nın bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, önceki çeyreğe göre 5,5 puan artarak 121,3 seviyesinde gerçekleşti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın