sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

İDÇ'de coşkulu kutlama

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., İş Bankası’nın devralınışının 8.yılını Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri, İDÇ yöneticileri ve personeli ve iştirak firmalarının yöneticilerinin katıldığı “Birlikte Güçlüyüz” toplantısıyla kutladı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 22 Kasım 2013 - 10:13
  • 9 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 152,7 bin kez okundu
İDÇ'de coşkulu kutlama

Temellerinin atıldığı 1975 yılında günümüze dek demir çelik sektöründe birçok ilke imza atan, ülkemizin köklü kuruluşu İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., İş Bankası’ndan devralınışının 8.yılını Double Tree Hilton – Alsancak’ta kutladı. “Birlikte Güçlüyüz” temalı toplantıda devrin gerçekleştiği 17 Ekim 2005 tarihinin, İDÇ ve Grup Şirketleri için önemli bir değişikliğin de başladığı tarih olduğu vurgulandı. 38 yıllık firma geçmişinde, söz konusu tarihten itibaren yapılan yatırımlarla üretimin geldiği noktanın büyük bir başarı olduğu belirtilen toplantıda tüm süreci özetleyen bir film izlendi. İDÇ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, filmin bitiminden sonra konuklara hitaben yaptığı konuşmada, sektörün lokomotifi İDÇ ve Grup Şirketlerinin bugün geldiği noktadan gurur duyduğunu belirterek, bu başarının altında çalışkan personeli ve çağdaş yönetim prensipleriyle görev yapan profesyonel yöneticilerin imzasının bulunduğunu söyledi.

Firmanın Şahin-Koç Çelik Sanayi Anonim Şirketi tarafından devralınmasından sonra;

• 85 ton kapasiteli ocak 150 tonluk yenisiyle değiştirilmiş,

• Çelikhane binası güçlendirilerek tavan vinçleri buna uygun hale getirilmiş,

• Daha büyük kütük kesitlerinin üretimine yönelik yüksek kapasiteli yeni bir kontinü döküm makinesi ile 4000 metreküplük ek oksijen tesisi yapılmış,

• Kapasite geliştirilirken çevreye duyarlı davranılarak toz toplama tesisleri ile diğer arıtma tesisleri, gelişen çevre standartlarına uygun şekilde modernize edilmiş, 200 bin tona yakın kapasiteye sahip kapalı hurda holü yapılarak, hurda eleği ve makası devreye alınmış,

• Mamullerin yüklenilmesinde istenilen tonaja ulaşmak için mamul holleri ilave edilmiş,

• Bu yatırımlarla yıllık çelikhane kapasitesi 850 bin tondan 1 milyon 500 bin tona, yıllık haddehane kapasitesi 750 bin tondan 950 bin tona çıkartılmıştı. Yatırım yapmaya, üretmeye, değer yaratmaya dayalı anlayış ve vizyonun yeniden canlandığı tarih olan 17 Ekim 2005 sonrası İDÇ ve Grup Şirketlerinin birlikteliğini sembolize eden özel tasarım şiltlerin de yöneticilere takdim edildiği toplantıda Yönetim Kurulu üyeleri, 8.yıl pastasını birlikte kestiler.

. . .

Posco Assan TST'den Anlamlı Yardım

15 Ağustos 2013 tarihindeki açılış töreninin ardından Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Posco Assan TST, Türk Muharip Gaziler Derneği Genel Merkezi ile Kocaeli ve Bursa Şubelerine bağışladığı 3 adet minibüsü düzenlenen törenle gazilere teslim etti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın