sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik İnşaat Boru & Profil Hadde Ürünleri

İnşaat demiri ihtiyaçlarınıza butik çözümler sunuyoruz

Firmamızın birinci ana satış ürünü toptan inşaat demiridir. Şirketimizin merkezi olan İzmir, Adana, Payasşubelerimizde çalışmaya devam etmekteyiz. İzmir’de satışlarımız Ege Bölgesi’nde,Payas’ta satışlarımızİç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da devam etmektedir.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 25 Eylül 2021 - 12:43
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 127,9 bin kez okundu
İnşaat demiri ihtiyaçlarınıza butik çözümler sunuyoruz

Ege Demir Çelik Genel Müdürü Murat Karabacak ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Soğuk çekme demirve çelik hasır üretim yatırımı yapmayı planlıyoruz”

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Firmamızın birinci ana satış ürünü toptan inşaat demiridir. Şirketimizin merkezi olan İzmir, Adana, Payasşubelerimizde çalışmaya devam etmekteyiz. İzmir’de satışlarımız Ege Bölgesi’nde,Payas’ta satışlarımızİç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da devam etmektedir.

 

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Ağırlıklı olarak inşaat demiri, çelik hasır ve sac kutu profil satmaktayız.Şirket olarak hem tedarikçilere toptan mal veriyoruz hem de büyük inşaat firmalarına  mal veriyoruz. Şu anda toptan satışlarımız depo Ege DÇ depodan toptan çelikhanelerden aldığımız malları sevkiyat ediyoruz.

Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını bütün sanayiyi olumsuz etkiledi. Bu salgın demir çelik sektörünü, firmanızı ve sanayiyi ne yönde etkiledi? Sizce sektörün toparlanması için neler yapılabilir?

Son dönemde yaşanan Covid-19 salgını Türkiye ekonomisini daraltmıştır. En önemlisi bizi ilgilendiren inşaat sektörlerinin bir kısmı inşaatlarını durdurmuş bu vesileyle üretilen inşaat demirinin satışları geçen yıllara dönük düşmesini sağlamıştır.

 

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

2022’de ekonomide çok daralma olmazsa soğuk demir çekme ve çelik hasır üretim yatırımı düşünmekteyiz.

 

Demir çelik sektörünü bizler için yorumlar mısınız? Döviz kurunun yükselmesi sektöre ve firmalara nasıl yansıdı? Sektör olarak gelişmek için neler yapılabilir?

 

Demir çelik sektörünün hammadde üretiminde %82 'si hurda,%18'i demir madeni ile oluşum sağladığından ve hurda yurtdışından ithal edildiğinden çoğunluk döviz kuruna bağlıdır.

Döviz kurunun sürekli çıkış trendi mamule yansır ve inşaat demiri 2021'nin Mart ayında dolardan dolayı 7300 TL’yi bulmuştur. Demir hurda piyasasının yükselmesinden  dolayı Covid-19 salgını tekrar yükselip nüksederse uluslararası ithalat ihracatın durdurulması,limanların kapatılması gibi olumsuzluklar olursa Türkiye değil dünya ekonomisi çok büyük zarar görür. 

 

. . .

TİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı…

Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Derneğin yeni Yönetim Kurulu’nu seçti. 22. Dönemde Mazak Türkiye Genel Müdürü Fatih Varlık, TİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak güven tazeledi ve göreve bir dönem daha devam edecek.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın