sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

İş Bankası’ndan ihracata döviz kredisi desteği

İş Bankası, ihracatı desteklemek ve ihracatçıların uygun maliyetlerle finansmana erişmesini sağlamak için "İhracat döviz kredisi kampanyası" başlattı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 6 Mayıs 2019 - 10:27
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125 bin kez okundu
İş Bankası’ndan ihracata döviz kredisi desteği

Kampanya kapsamında ihracatçılara 500 bin dolar ya da Euro’ya kadar kredi kullandırılacak. Euro krediler için aylık faiz yüzde 0.39, dolar için ise yüzde 0.49 olacak. Söz konusu finansman imkânının 24 aya kadar vadelerde geçerli olacağını belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, şunları söyledi:

"Amacımız krediyi tabana yaymak. Bütün taahhüdümüzü, bilançomuzu, imkân ve kaynaklarımızı Türkiye'ye tahsis etmeye devam edeceğiz" 2018'in, global çapta siyasi ve ekonomik zorlukların yaşandığı bir yıl olduğunu söyleyen Şimşek, "Böyle zamanlarda ekonomiler üzerinde etkili olan kuruluşlara özel sorumluluklar düşer. Hele İş Bankası'na biraz daha fazla düşer. Türkiye büyürse ihracattan büyüyecek" diye konuştu.

. . .

İhracatçı mobilyacıya hem devletten…

Mobilya sektörünün yeni pazarlara ulaşması için yoğun olarak çalışan İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, yatırım, üretim ve ihracat politikalarıyla mobilya sektörünün hedeflerine ulaşması için projeler geliştiriyor. Devletten aldığı destek ile 6 farklı konuda teşvik veren Birlik, sektörün ihracat yaparken müşteri bulmaktan yurt dışında reklam vermeye, fuarlara katılmaktan müşterileri için uygun kredi bulmaya kadar sayısız…


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın