sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

İsdemir: Kademeli ve kontrollü şekilde üretime yeniden başlanacak

Deprem sonrası durum tespit çalışmaları tamamlanıncaya kadar üretime ara veren İskenderun Demir Çelik meydana gelen hasarın şirketin mali tablolarını önemli ölçüde etkileyecek düzeyde olmadığını belirterek “çalışmalar tamamlandıktan sonra kademeli ve kontrollü bir şekilde üretime yeniden başlanması planlanmaktadır.” açıklamasını yaptı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 19 Şubat 2023 - 19:08
  • 1 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 69 kez okundu
İsdemir: Kademeli ve kontrollü şekilde üretime yeniden başlanacak

6 Şubatta meydana gelen ve Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem nedeniyle durum tespit çalışmaları tamamlanıncaya kadar üretime ara veren İskenderun Demir Çelik yeni bir açıklama yaptı.

KAP’a yapılan açıklamada deprem nedeniyle meydana gelen hasarın mali boyutunun tespiti için çalışmaların devam ettiği belirtilerek “hasar tutarının şirketin mali tablolarını önemli ölçüde etkileyecek düzeyde olmadığı değerlendirilmektedir. Ayrıca Şirketimizin deprem kaynaklı oluşacak hasarları sigorta teminatı kapsamındadır. Şirketimizin yeniden üretime geçebilmesi için tesislerde proses bazında çalışmalar devam etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu çalışmalar tamamlandıktan sonra kademeli ve kontrollü bir şekilde üretime yeniden başlanmasının planlandığı ifade edildi.

. . .

Otomotiv yıla üretim artışıyla…

OSD verilerine göre otomobil üretimi yüzde 48’lik artışla 70 bin 723 adet olarak gerçekleşti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın