sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Çelik Servis Merkezleri

İspanyol taşımacılığındaki aksamalar çelik endüstrisini etkiliyor

Kallanish, İspanyol çelik sektörünün Pazartesi gününden bu yana devam eden ve çelik endüstrisini ciddi şekilde etkileyen karayolu taşımacılığındaki aksamalarla ilgili endişelerini dile getirdiğini belirtti.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 21 Mart 2022 - 11:43
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 124,5 bin kez okundu
İspanyol taşımacılığındaki aksamalar çelik endüstrisini etkiliyor

Kallanish, İspanyol çelik sektörünün Pazartesi gününden bu yana devam eden ve çelik endüstrisini ciddi şekilde etkileyen karayolu taşımacılığındaki aksamalarla ilgili endişelerini dile  getirdiğini  belirtti.

Çoğu büyük yerel lojistik şirketi, artan petrol ve gaz fiyatları nedeniyle hafta başında hizmetlerini durdurdu. Ulaştırma dernekleri grev eylemini kabul etmiyor ve hükümetle diyalog çağrısında bulundu.

Unesid, kesintinin beklenenden daha büyük bir etkisi olduğunu söyledi. Ulusal çelik birliği, durumun "çelik kullanıcılarını ve müşterilerinin yanı sıra, çoğu durumda bu tür bir durumu çözmekte daha fazla zorluk yaşayan KOBİ'ler olan tedarikçileri de etkiliyor" olduğunu söylüyor.

 

Unesid, karayolu taşımacılığındaki aksamaların, daha pahalı elektrik ve Covid-19 sonrası endüstri kurtarma sorunlarının çelik sektörü üzerindeki mevcut etkisini daha da kötüleştirdiğini gözlemliyor.

Dernek, "İspanya ekonomisinin ve özellikle çelik endüstrisinin, enerji krizi ve Ukrayna'daki savaş nedeniyle zaten son derece hassas olan bir durumun daha da kötüleşmemesi için bu soruna hızlı bir çözüme ihtiyacı var."

 

 

. . .

Demir fiyatlarında sert yükseliş

İnşaat demiri ton fiyatı illere göre belirlenirken demirin en pahalı satıldığı il İstanbul oldu.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın