sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

“İstenen kalite, ölçüve Ebatlarda sacı müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz”

Ereğli Poyraz Demir Çelik Genel Müdürü Volkan Deniz Şen ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 26 Mayıs 2021 - 15:03
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 127,8 bin kez okundu
“İstenen kalite, ölçüve Ebatlarda sacı müşterilerimizin  kullanımına sunuyoruz”

Ereğli Poyraz Demir Çelik Genel Müdürü Volkan Deniz Şen ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Stok gücümüz ve ürün kalitemizle sektörde fark yaratıyoruz”

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1980 yılında Kdz. Ereğli’de doğdum. Üniversiteden mezun olduktan sonra girdiğim demir çelik sektöründe edindiğim 20 yıllık tecrübenin ardından 2020 yılının başında Ereğli Poyraz Demir Çelik firmasını kurdum. Firmamız tüm yassı çelik ürünlerinin ticaretini uluslararası kalite ve standartlara uygun ve tam zamanında tedarik misyonuyla çalışmaktadır.

Müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Dünya pazarında ihtiyaç duyulan rekabetçi ürünleri müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz. Sektörde her geçen gün rekabetin daha zor koşullar altında yapılmasından dolayı müşterilerimizin ihtiyaçlarını stoklarımızdan karşılayarak hem stok maliyetlerini azaltıp hem de fiyat dalgalanmalarının olumsuz etkilerinden en az seviyede etkilenmelerini sağlıyoruz.
Başlıca faaliyet alanlarımız;

Tüm yassı demir çelik ürünlerinin (Soğuk  Haddelenmiş Sac, Sıcak Haddelenmiş Sac, Asitlenmiş Sac, Galvanizli Sac, Boyalı Sac, Levha, trapez  vs) iç ve dış ticareti...

Boru-profil ticareti

Çelik servis hizmeti (Dilme-Boy Kesme)

Lojistik Hizmeti

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?


Başta otomotiv ve beyaz eşya imalatı olmak üzere tüm imalat gruplarının ihtiyacı olan sacların teminini, istenilen şartlarda gerçekleştirmekteyiz.  

Hizmet verdiğimiz başlıca sektörler; otomotiv ve yan sanayi, beyaz eşya, ısıtma-soğutma ve havalandırma, elektrik, aydınlatma, yapı- inşaat, asansör, makine ve yedek parça, radyatör, filtre, kilit, silo ve tavukçuluk ekipmanları, mobilya ve aksesuar üreticileri, kablo ve taşıma sistemleri, boru profil, çelik servis merkezlerini sayabiliriz.

Sektöre sunduğunuz özelliklerinizden bahseder misiniz?


Rekabetin arttığı pazar şartlarında, sac sektöründe 20 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimizin sac tedariki konusunda sıkıntı yaşamamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Sacın istenilen miktarda temini, istenilen ölçülere ebatlama işlemlerini, lojistik işlemlerini gerçekleştirip istenilen zamanda ve istenilen kalitede müşterimize ulaşmasını sağlıyoruz. Firma olarak müşterilerimizin istedikleri miktar ve kalitede ürüne stok ve sipariş maliyetlerini azaltarak ulaşmalarını sağlıyoruz.

2021 yılı firmanız ve sektör için nasıl geçiyor?

2019 yılında başlayan pandemi sonrası yaşanan olumsuzluklar iş ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkiledi. Bununla birlikte 2020 ikinci yarısından itibaren başlayan sac fiyatlarındaki yükselişin devam ettiği bir seneyi yaşıyoruz. Bu yükseliş döneminde müşterilerimizin ihtiyaçlarını fiyat artışlarından en az etkilenecek şekilde stoklarımızdan en uygun şartlarda sağlamaya çalışıyoruz.

Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını bütün sanayiyi olumsuz etkiledi. Bu salgın demir çelik sektörünü nasıl etkiledi? Bundan sonrası için ne düşünüyorsunuz?

Covid 19 tüm dünyayı etkilediği gibi çelik sektörünü de olumsuz yönde etkiledi.  Seyahat kısıtlamaları, firmaların üretimlerinin kesintiye uğraması, yaşanan talep daralması, hammadde ve girdi tedarikinde yaşanan sıkıntılar sektörümüzü olumsuz yönde etkiledi. Bu süreçte yaşanan yukarıda bahsettiğim sıkıntılar aşının yaygınlaşması ile dünya genelinde normalleşmeye doğru gidişatın hızlanması sonrası azalarak 2021 yılı itibariyle sektörün tekrar hareketleneceğini düşünüyorum.

. . .

Türkiye'nin dev sanayi şirketleri belli…

İSO'nun Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması'na göre, TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 58,6 milyar lirayla en büyük sanayi kuruluşu oldu.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın