sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Sac

“Kalitesine güvendik, Durmazlar’ı tercih ettik”

1981 Sakarya doğumluyum. Metal sektörüne 1996’da çırak olarak başladım. 2005 yılında EKA YEDEKPARCA firmasını kurarak ticarete başladım ve ilk müşterim Durmazlar Makina idi. Toplam 45 çalışanım var ve 4 adet şirket sahibiyim.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 28 Eylül 2019 - 18:00
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 131,3 bin kez okundu
“Kalitesine güvendik, Durmazlar’ı tercih ettik”

 

SMS Metal Genel Müdürü Nail Ayata ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan kısaca bahseder misiniz?

 

1981 Sakarya doğumluyum. Metal sektörüne 1996’da çırak olarak başladım. 2005 yılında EKA YEDEKPARCA firmasını kurarak ticarete başladım ve ilk müşterim Durmazlar Makina idi. Toplam 45 çalışanım var ve 4 adet şirket sahibiyim. İmalat ve yedek parça sektöründe birçok firmaya fason ve proje odaklı üretimler yaparak giriş yapan firmamız şu anda 1100 m2’si kapalı alan olmak üzere toplamda 3500 m2’lik alanda üretimlerini gerçekleştirmektedir. Amacımız müşteri beklentilerine cevap verebilecek özellik ve kalitede ürünler üreterek bu doğrultuda kendimizi sürekli geliştirmek ve yenilemektir.

 

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

 

Metal işlem olarak proje bazlı tüm siparişlere cevap verebiliyoruz. Lazer kesim, büküm ve kaynaklı imalat gibi alanlarda müşterilerimize çözüm üretiyoruz.

 

Durmazlar Makina ile olan işbirliğinizden bizlere bahseder misiniz? Kaç yıldır Durmazlar ile çalışıyorsunuz?

 

4 yıldır Durmazlar Makina ile çalışıyoruz ve tüm makinalarım Durmazlar Makina’dan alınmıştır. Durmazlar ile güzel bir işbirliğimiz var. Kendilerine yan sanayiye verdiği desteklerden dolayı da ayrıca teşekkür ederim.

 

Makina alımında neden Durmazlar’ı tercih ettiniz? Seçim yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurdunuz? Bu kriterler sizlere ne gibi avantajlar sağladı?

 

DURMA marka makinaların bizim fabrikamızda çalışması ve bizim referanslarımız arasında yer alması bile bize güç veriyor. Kaliteli ürünleri, kurumsal yapısı ve çözüm odaklı yaklaşımı sebebiyle Durmazlar’ı tercih ettik.

 

Durmazlar Makina’nın sektördeki marka bilinirliği ve makinalarının kalitesi herkes tarafından biliniyor. DURMA markalı makinalar ile çalışmak firmanıza, üretiminize ve iş süreçlerinize ne gibi katkılar sağlıyor?

 

Türk sanayisi için önemli bir firma olan Durmazlar, gerek kalitesi gerekse de marka bilinirliği ile tercih sebebi oluyor. İthal makinalar kullanmak yerine Türkiye’de üretilen ve kalitesiyle ithal makinalardan daha üstün özellikli makinalar üreten Durmazlar sektördeki başarısını kanıtlamış durumdadır. Bizler de bu kaliteye güvenerek Durmazlar ile güzel bir işbirliğine imza attık. Dileriz uzun yıllar bu işbirliği sürer.

 

2019 yılının ilk yarısı firmanız açısından nasıl geçti? Yılsonu için öngörüleriniz neler?

 

Biz yeni kurulan bir firmayız sürekli büyümek zorundayız. Bu sebeple mücadeleci olan sanayicilerimiz kazanmaya devam edecektir. 2019 yılında %35 oranında büyüdük ve yılsonu için hedeflerimizi gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.

 

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

 

İthalat ve ihracat rakamlarımızı arttırmak ve sektörde kendimize yer edinmek istiyoruz.

 

 

“Fabrikamızdaki tüm makinalar DURMA markadır”

 

 

 

. . .

DURMA, geliştirdiği PROTASK ile üretime…

Türkiye’de sektörün lideri olan Durmazlar, sac işleme makinaları üretiminde faaliyet gösteren son teknoloji ile donatılmış küresel bir firmadır. Bu teknoloji ürünü makineler, AR-GE merkezinde uzman mühendis kadrosu ile geliştirilerek, güçlü otomasyon ve yazılım çözümleri ile dünyanın 120 ülkesine ihraç edilmektedir.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın