sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

‘Kestirimci Bakım’ ile makinanın ne zaman arızalanacağı artık biliniyor

Ani oluşan makine arızalarını yüzde 70-75 oranında azaltıyor Makine arızaları, bakım ve onarımı imalat sanayisinin önemli gider kalemlerinden birini oluşturuyor. Teknik sorun üretimin durmasına neden olduğunda ise ortaya çıkan maliyet çok daha büyük oluyor. Son dönemde popülerliği artmaya başlayan Kestirimci Bakım ise ani oluşan arızaları yüzde 70-75 oranında azaltırken, işgücü ve üretim kaybında kullanıcısına yüzde 35-45 oranında tasarruf sağlıyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 17 Aralık 2019 - 13:45
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 132,1 bin kez okundu
‘Kestirimci Bakım’ ile makinanın ne zaman arızalanacağı artık biliniyor

 

 

 Ani oluşan makine arızalarını yüzde 70-75 oranında azaltıyor

Makine arızaları, bakım ve onarımı imalat sanayisinin önemli gider kalemlerinden birini oluşturuyor. Teknik sorun üretimin durmasına neden olduğunda ise ortaya çıkan maliyet çok daha büyük oluyor. Son dönemde popülerliği artmaya başlayan Kestirimci Bakım ise ani oluşan arızaları yüzde 70-75 oranında azaltırken, işgücü ve üretim kaybında kullanıcısına yüzde 35-45 oranında tasarruf sağlıyor.

 

 

 

Kestirimci Bakımı, “İzlenen ekipmanlardan veri alınarak, bozulma gerçekleşmeden bakımın doğru ve yeterli bir biçimde yapılmasını sağlayan sistem” şeklinde tanımlayan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, verdikleri bu hizmet nedeniyle şirketlere ciddi katkılar sunduklarını aktardı. Makinenin tam olarak ne zaman duracağını ya da arızalanacağını önden haber veren Kestirimci Bakımın sanayinin işini oldukça kolaylaştırdığını dile getiren Aydoğdu, bunun tecrübeli ve eğitim almış kişiler tarafından yapılması gerektiğine de vurgu yaptı. Aydoğdu,Biz Tezmaksan olarak makinalarınızın ömrünü uzatmak ve firmalarının kar-zarar dengesini korumak için gerekli ekipmana ve tecrübeye sahibiz” dedi.

 

Datalar, sensör izleme ve makine koşulları dikkate alınarak olası bir arıza çıkabilme ihtimalini hesaplayan Kestirimci Bakım, izlenimleri sayesinde düzeltici önlemleriyle en etkili şekilde planlama yapabiliyor. Ayrıca plansız duruş sürelerini önleyebilen ve personelle beraber kaynak kullanımlarını önemli ölçüde azaltabilen Kestirimci Bakım, geçmiş sorunlardaki bilgileri depolayarak gelecekteki olayları tahmin edebiliyor.

 

Kestirimci Bakımın firmalara avantajları;

ü       Ani oluşan arızaları %70-75 oranında azaltıyor.

ü      Bakım onarım maliyetlerini %25-30 oranında düşürüyor.

ü       İşgücü ve üretim kaybının %35-45 oranında önüne geçiyor.

ü  Verimsiz çalışan makinalardan dolayı kaynaklanan enerji kaybını % 40 oranında azaltıyor.

ü  Bakım ve onarım için gerekli stok maliyetini düşürüyor.

ü  Üretim kapasitesini %20-25 oranında arttırıyor.

 

. . .

Takım tezgahlarında üretimin artması…

Takım tezgahları üretimiyle ilgili öne çıkan iller arasında İstanbul, İzmir, Bursa ve Konya bulunuyor. Üretimin artması içinse kümelenme modeli şart.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın