sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

“Kurlar ihracatı destekliyor”

TEB - Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türkiye’nin görülebilecek en yüksek faize geçen yıl ağustos ayında ulaştığını söyledi. Leblebici, “Şimdi dengelenme süreci yaşıyoruz.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 19 Haziran 2019 - 15:37
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125,4 bin kez okundu
“Kurlar ihracatı destekliyor”

TEB - Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türkiye’nin görülebilecek en yüksek faize geçen yıl ağustos ayında ulaştığını söyledi. Leblebici, “Şimdi dengelenme süreci yaşıyoruz. Faizler düşüyor. Mevcut kur seviyesi ihracat için iyi bir avantaj. Verimli çalışarak rekabeti arttırmalıyız” dedi.

Türkiye ekonomisinde gelecek döneme ilişkin olumlu beklentiler arttı. Rakamları doğru okuyup mevcut durumu iyi değerlendiren Türkiye’de yabancı yatırımların önümüzdeki süreçte artacağını belirten Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, en kötünün de geride kaldığını söyledi. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Yeni Şafak’ın sorularını yanıtlayan Leblebici, “Bence biz Ağustostan itibaren görebileceğimiz en yüksek faizleri gördük. Şimdi bir dengelenme süreci yaşıyoruz. Faizler aşağıya gelmeye başladı. FED ve global merkez bankalarında yüksek faiz iştahının azalması ve genel eğilimin oralarda bundan sonra faizlerin yükselmeyecek olması bizim için iyi gelişmeler. Biz de verimli çalışarak rekabeti artırmalıyız. Yapısal işleri yapmamız lazım” dedi.

İHRACAT İÇİN FIRSAT

Leblebici, Türkiye’nin bütün borçlarını ödemiş son derece dürüst bir ülke olarak öne çıktığını, buna karşın dünya ticaretinin ağır bir rekabet içinde olup, herkesin herkese bir haksızlığı bulunduğunu, bunları bilerek yola devam etmek gerektiğini de aktardı. Leblebici, Türkiye’ye ilginin devam ettiğini ve yabancı yatırımcıların Türkiye’ye yatırım için limitlerini açtığını da söyledi.

. . .

KMC, Yapı Fuarı'nda Ürün Portföyünü…

KMC, Yapı Fuarı'nda Ürün Portföyünü Sergiledi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın