sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Kablo Sanayi

Logimat depolama kulelerinin montaja hazır kabloları

SSI Schäfer'in kompakt ve pratik Logimat depolama kuleleri müşteriler arasında çok popüler oldu. Küresel pazar lideri LAPP, müşterinin ihtiyaçlarına göre tam montajlı ve montaja hazır olarak teslim edilen elektrik kablajına yönelik güç zincirleri sunmaktadır.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 18 Mart 2019 - 14:36
  • 4 yıl önce yayınlandı
  • 5 dk okuma süresi
  • 129,5 bin kez okundu
Logimat depolama kulelerinin montaja hazır kabloları

Modern fabrikalarda alan çok önemlidir. Şirketler büyüdükçe ve üretim tesislerini geliştirdikçe, üretim hatları ve montaj alanları arasında genelde çok az yer kalmaktadır. Bunun asıl yükünü depolama kaldırır. Montaj ve test alanlarında her gün ihtiyaç duyulan tüm araçları, ölçüm cihazlarını, bileşenleri ve diğer binlerce şeyi nereye koyarsınız? Batı Almanya'nın Siegerland bölgesinde bulunan bir grup intralogistik ürün ve sistem tedarikçisi olan SSI Schäfer, ustaca bir çözüm buldu: depolama alanını genişletemiyorsanız, yukarı doğru çıkın. Çoğu fabrika holü, çok yüksek olup tavanın altında büyük miktarda kullanılmayan alan bulunmaktadır. Yaklaşık on yıl önce Logimat sistemini doğuran bu oldu. Sistem, siparişlerin toplanması amacını taşıyan 24 metre yüksekliğe kadar olan depolama asansörlerine dayanmaktadır. Yüksekliği ve genişliği, müşteri ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Kulelerin içinde elektrik motorları kullanılarak kaldırılabilen ve zemine kadar indirilebilen sıra sıra çekmeceler bulunmaktadır. Bu, gerekli bileşene sahip çekmecenin dağıtım kapağına sadece birkaç saniye içinde teslim edilebileceği anlamına gelir.

LAPP desteğiyle yeniden tasarlayın

İyi bir ürünü geliştirmek her zaman mümkün olduğundan, SSI Schäfer 2014 yılında Logimat sistemini yeniden tasarlamaya başladı. Temel amaç, montajda zaman kazanmaktı. Bunun nedeni, yüksek ürün talebinin üretim çıktısında büyük bir artışa yol açması, bunun sonucunda da şirketin bu artışa ayak uydurmaya çalışmasıydı. “Müşteriler daha sabırsız hale geldiler. Sipariş ve teslimat arası süre artık on iki hafta değil sadece dört hafta. Çek Cumhuriyeti'nin Hranice kentindeki SSI Schäfer'in Genel Müdürü Robert Selzer, "Dünya pazar liderinin entegre bağlantı çözümlerinde yanımızda LAPP'ta olması büyük bir destek"diyor. SSI Schäfer, 2005'ten bu yana LAPP ile çalışıyor ve lojistik çözümleri için birçok LAPP ürünü satın alıyor. Kablolar ve konnektörler gibi LAPP ürünleri ilk modellerde kurulmuş olmasına rağmen Logimat buraya sonradan geldi. Ama o zamanlar, bu ürünlerin montajı SSI Schäfer’in kendi personeli tarafından gerçekleştiriliyordu. Yeniden tasarlama için, şirket başlangıçta LAPP’ın ÖLFLEX kablo setlerini ve sürükleme zincirlerini ayrı olarak satın alıp bunların montajını daha sonra kendi tesisinde yapmayı planladı. Ancak giderek artan iş yükünü dikkate alarak SSI Schäfer farklı bir yaklaşım benimsemeyi seçip ÖLFLEX CONNECT CHAIN serisinin özel yapım, montaja hazır güç zincirleri sunan LAPP bağlantı uzmanlarına tüm tertibat ile bağlantı parçalarını teslim etti.

Tedarikçi ve müşteri bir arada

LAPP, 2018 yılından bu yana, doğru uzunlukta konnektörler ve kablolar içeren güç zincirlerinin teslimatını Çek kenti Otrokovice'deki fabrikasından gerçekleştiriyor. SSI Schäfer için, geriye kalan tek şey zincirleri kurmak ve konnektörleri takmaktı. Müşteri ihtiyaçları LAPP mühendisleri için yol gösterici oldu. LAPP'ta tamamen monte edilmiş bir zincirin ortalama teslim süresi yaklaşık üç haftadır. LAPP, Logimat'ın zamanında hazır olmasını sağlamak için bitmiş kablo setlerini önceden üretir. Bu, tüm bileşenlerin stokta olmasını gerektirir. “Tüm elektrik tesisatını kablo takımı olarak üretiyoruz ve çeşitli makine tasarımları için çok yönlü bir sistem çözümü sunuyoruz” diyor ÖLFLEX® CONNECT CHAIN programından sorumlu Çek Cumhuriyeti LAPP Genel Müdürü René Sedlák. “Böyle bir ortak geliştirme, müşterinin ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren özel yapım bir çözüm sunmamızı sağladı”.

Aslında LAPP, SSI Schäfer'in yalnızca tedarikçisi değil, aynı zamanda müşterisidir. Otrokovice'deki fabrika, kendi depolama ihtiyaçları için bir Logimat kulesi satın aldı. “Müşterilerimize daha iyi ve daha hızlı hizmet sunabilmemiz için kendi kulemizi gevşek malzeme saklama amacıyla satın aldık. Bu yatırım, depo alanımızın %70'ine kadar tasarruf etmemize yardımcı oldu ”diyor René Sedlák.

Milyonlarca tur hareket için

Logimat'ta kullanılan zincirler ÖLFLEX servo kabloları ve UNITRONIC veri kablolarını içermektedir. Tümü hareketli uygulamalar için son derece esnek versiyonlarda olmak üzere toplam beş kablo tipi kurulmaktadır. Bunlar, bir çekme zinciri içinde milyonlarca tur hareket için özel olarak tasarlanmıştır. En büyük Logimat kuleleri 24 metre yüksekliğindedir. Burada, güç zinciri yaklaşık on iki metrelik bir mesafeyi kat etmektedir. Teslimattan önce, LAPP sürekli yüksek kalite sağlamak için zinciri adımlarından geçirir. Bağlantı teknolojisinde özel uzmanlığa sahip olmayan son kullanıcılar, aynı test seviyesini garanti edemez. Çek Cumhuriyeti'ndeki LAPP Ürün Müdürü Pavla Borovianova, “SSI Schäfer'i neredeyse her hafta ziyaret ediyor ve teknik bölümleriyle birlikte çalışıyoruz” diyor.

Önemli bir müşteri gereksinimi ve LAPP'ın lehine olan olgu, tüm bileşenlerin UL sertifikalı olmasına duyulan ihtiyaçtır. Logimat kuleleri, farklı normlar ve standartların bulunduğu Kuzey Amerika dâhil olmak üzere dünyanın her yerine gönderiliyor. Kablo ve bağlantı çözümleri üreticisi olarak LAPP’ın stratejisi, tüm pazarlar için olabildiğince çok bileşeninin belgelendirilmesini sağlamaktır. Bu, bileşenlerin takılması söz konusu olduğunda artık sistemin hedefinin bir öneminin kalmaması nedeniyle parçaların karmaşıklığı ve sayısını azaltmaktadır. Özellikle güç zincirleri için, Avrupa ve Kuzey Amerika arasında önemli farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin Kuzey Amerika pazarında, bir çekme zincirindeki her kablo ayrı bir bölüme konulmalıdır. Bunun amacı, elektrostatik yükü en aza indirmek ve yangınları önlemektir.

Uluslararası ağ

LAPP’ın eksiksiz sistem çözümleri işi hızla büyüyor. ÖLFLEX® CONNECT markasıyla, Şirket şu sıralar müşterileri için danışmanlık dâhil olmak üzere tüm ön montaj faaliyetlerini bir araya topluyor. Bu stratejinin temel unsuru, komple enerji zinciri sistemleri ürün grubu olan ÖLFLEX® CONNECT CHAIN'dir. Şirket, montajı önceden yapılmış kablo çözümlerinin üretimi için uluslararası ağını daha da genişletti. Çek Cumhuriyeti'ndeki Otrokovice'deki fabrikada LAPP, basit çözümlerden komple enerji zincirlerine kadar tüm Avrupa'daki müşterileri için bağlantı sistemleri üretiyor. Tesis, Avrupa, Asya ve ABD'deki tesisleri içeren LAPP’ın uluslararası üretim ağının bir başka parçasıdır.

LAPP, üretim tesislerinin yanı sıra, tüm kıtalardaki sistem çözümleri faaliyetlerini desteklemek için üç yetkinlik merkezi kurdu. Bu merkezler Singapur'daki LAPP Asya Pasifik, New Jersey'deki LAPP ABD ve Stuttgart'ta bulunan Avrupa yetkinlik merkezinde yer almaktadır. Bu yetkinlik merkezleri ve Otrokovice'deki üretim tesisinin yanı sıra, LAPP'ın Desio (İtalya), Nyköping (İsveç), Şanghay (Çin) ve Bangalore (Hindistan)'da ulusal pazarlara hizmet veren tesisleri de bulunmaktadır. Tüm LAPP ulusal bağlı kuruluşları da müşteriler için doğrudan irtibat noktası olarak hareket etmektedir.

Tüm bileşenlerin ideal etkileşimi ve LAPP mühendislerinin sunduğu yerinde danışmanlık hizmeti sayesinde, müşteriler en üst kalitedeki özel çözümlerden yararlanmaktadır. Georg Stawowy, Lapp Holding AG'de Yönetim Kurulu Üyesi ve CTO: "Kimse LAPP ürünlerini bizim kadar iyi bilemez". "Bunu küresel bir düzeyde, yerel pazar bilgisine sahip yerel bağlantılarla yapmaktayız."

. . .

VODAFONE DİJİTALLEŞME SIRLARINI DİJİTAL…

‘Dijital İş Ortağım Programı’nın konuğu bu kez Sportive’in Genel Müdürü Zeynep Selgur oldu.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın