sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Metinvest'denIlyich 32 Tonluk Sıcak Haddelenmiş Rulo Üretimine Başladı

Metinvet'inMariupol'dakiIlyich Demir ve Çelik Fabrikaları, 1700 sac haddelemede 32 ton sıcak haddelenmiş bobinleri sarmak için bir hidrolik bobinin sıcak testlerini tamamlıyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 6 Nisan 2021 - 19:02
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 127,7 bin kez okundu
Metinvest'denIlyich 32 Tonluk Sıcak Haddelenmiş Rulo Üretimine Başladı

Metinvet'inMariupol'dakiIlyich Demir ve Çelik Fabrikaları, 1700 sac haddelemede 32 ton sıcak haddelenmiş bobinleri sarmak için bir hidrolik bobinin sıcak testlerini tamamlıyor.

 

Metinvet'inMariupol'dakiIlyich Demir ve Çelik Fabrikaları, 1700 sac haddeleme atölyesinde 32 ton sıcak haddelenmiş bobinleri sarmak için bir hidrolik bobinin sıcak testlerini tamamlıyor ve yeni ürünlerin üretimine başlıyor. Yeni ekipmanın kurulumu, sıcak haddelenmiş ruloların ağırlığını 32 tona ve kalınlıklarını 8 mm'den 16 mm'ye çıkarmayı mümkün kılıyor. Yeni sarıcı dikkate alındığında, atölyenin üretim hattı, 1,2-16 mm kalınlığında, 1550 mm genişliğe kadar ve 32 tona kadar ağırlığa sahip sıcak haddelenmiş rulo üretimine izin veriyor. Yeni koyler ile ağır rulo üretim hattı tamamlandı.Ağır bobinlerin ana tüketicileri, spiral dikiş tasarımında büyük çaplı olanlar dahil olmak üzere haddehaneler ve kaynaklı boru üreticileridir. Tüketiciler, ağır bir bobin kullanarak lojistik maliyetlerini düşürebilir, üretkenliği artırabilir, zamandan ve sarf malzemelerinden tasarruf edebilir ve daha fazla geri dönüşüm seçeneği elde edebilir.

Büyük ölçekli bir yeniden yapılanmanın ardından, 1700 sac haddeleme atölyesi 2019 sonbaharında devreye alındı. Tesisin modernizasyonu birkaç aşamada gerçekleşti. Mağazaya yeni bir ısıtma fırını, ağır hizmet tipi bir pnömatik sarıcı, bir ara sarma cihazı bobin kutusu, su kırıcılar, tersinir bir kaba işleme standı ve diğer teknolojik ekipmanlar kuruldu. Haddehanenin bitirme tezgahları bloğu da modernize edildi. 2020 yılı sonunda atölyeye hidrolik kangal takılmış ve çalışması için gerekli alt yapı oluşturulmuştur. 1700 sac haddeleme atölyesinin kapasitesi yılda 2,5 milyon tona kadar rulodur.

 

. . .

Posco ve Hyundai Steel Çelik Üretimini Arttırmayı…

Yonhap, Güney Koreli çelik üreticilerinin yurtiçi ve yurtdışındaki artan talebi karşılamak için kapasite kullanımını artırmak için acele ettiklerini bildirdi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın